Trendy mody w koloryzacji włosów 2020. Zdjęcia, techniki

W sztuce fryzjerskiej ostatniego sezonu trendy w modzie są bardzo kontrastowe. Stylowa koloryzacja włosów 2020 to fryzura, która jest albo jak najbliższa naturalności, albo jasna i niezwykła. Zdjęcia w artykule pomogą Ci wybrać najlepszą opcję dla każdego wyglądu.

Trendy w kolorze włosów 2020

Światowe marki co sezon wnoszą coś nowego do obrazów, które jeszcze kilka miesięcy temu uważano za modne. Styliści fryzur biorą także aktywny udział w wyznaczaniu trendów, które będą najbardziej istotne w najbliższej przyszłości.

Trendy modnego farbowania włosów w 2020 roku charakteryzują się tym, że dziewczęta, które chcą wyglądać stylowo, mają tylko 2 opcje:

 • Staraj się jak najbardziej zbliżyć do odcieni występujących w naturze, unikaj niepotrzebnych kontrastów i staraj się powtarzać grę naturalnych pasm.
 • Stwórz żywy wygląd w nienaturalnych kolorach.

Pierwsza opcja jest odpowiednia dla każdego wieku i wyglądu, ponieważ naturalność nigdy nie wychodzi z mody. Aby wyglądać stylowo w 2020 roku, wystarczy dodać do naturalnego koloru włosów jasne pasma lub zafarbować je w całości na mało kontrastowe odcienie. Najważniejsze do rozważenia: długie loki tego samego koloru nie są już tak istotne jak kilka sezonów temu.

Trendy mody w koloryzacji włosów 2020. Zdjęcia, techniki

Złożona kolorystyka jest tym, czego potrzebuje stylowa dziewczyna.

Druga wersja stylowego wyglądu - różowe, pomarańczowe, niebieskie i inne jasne pasma. Musisz być w stanie zaprezentować tak ekstrawagancki obraz, aby poprawnie wybrać garderobę. Jednak kolor jest coraz bardziej powszechny zarówno na wybiegach, jak i na ulicach miast.

Wskazówki stylisty włosów, jak wyglądać stylowo w 2020 roku:

 • Jeśli chcesz się wyróżniać, odcienie kolorów są idealne. Możesz farbować włosy w całości lub tylko na końcówkach. Główną cechą stylowego wyglądu w 2020 roku jest nacisk na włosy o nietypowym kolorze.
 • Spośród wielu konserwatywnych opcji możesz wybrać tę odpowiednią dla tych, którzy preferują naturalność. W 2020 roku mile widziane są również naturalne kolory.
 • Lepiej jest odmówić kontrastowego podświetlenia, efektu odrodzonych korzeni, zabarwienia z wyraźnie czytelnymi pasmami.
 • Głównym anty-trendem sezonu jest „amerykański”, czyli oddzielona warstwa ciemnych włosów u dołu i białych pasm u góry z wyraźną obwódką.
 • Im gładsze przejście od ciemnych do jasnych włosów, tym bardziej stylowa kolorystyka.

Niezwykłe techniki kolorowania

Branża kosmetyczna nie omija branży fryzjerskiej. Styliści na całym świecie wymyślają nowe techniki i metody barwienia, które pozwalają osiągnąć najbardziej szykowny efekt.

Trendy mody w koloryzacji włosów 2020. Zdjęcia, techniki
Tęczowe włosy to modny trend w farbowaniu włosów w 2020 roku.

Farbowanie włosów 2020, trendy w modzie, w których okazały się dość nietypowe, oferowany jest w kilku niestandardowych formach w porównaniu do lat poprzednich:

Technika barwieniaOpis
Kolorystyka tęczyMetoda jest nie tylko jedną z najbardziej nietypowych, ale i dość trudną do wykonania nawet dla doświadczonego kolorysty. Istotą tej techniki jest to, że na włosach powstają przejścia kolorów z widma tęczy. Na jednej głowie możesz tworzyć przepełnienia od 3 do 7 odcieni. Taki spektakularny wygląd jest odpowiedni tylko dla odważnych i pewnych siebie dziewcząt.
Ayrtach (wybuch)Dość świeża technika barwienia. Istotą tej metody jest to, że za pomocą suszarki do włosów wydmuchiwane są włosy o mniejszej długości, strefy welusowe i najbardziej zniszczone pasma. Reszta obszarów jest rozjaśniona, dzięki czemu przejście od ciemności do światła jest tak płynne, jak to tylko możliwe. Kolejnym plusem ayrtach jest to, że odnawiająca się słabsza linia włosów, włosy zniszczone wcześniejszym rozjaśnianiem nie stykają się z kompozycją rozjaśniającą, a końcówki są całkowicie farbowane na jasne odcienie. W tej chwili airtach jest uważany za technikę dającą najbardziej naturalny efekt.
Barwienie na kolorTechnika jest podobna do barwienia tęczowego. Główna różnica polega na tym, że przeważnie używany jest 1 barwnik, który tworzy przelewy w określonej kolorystyce na heterogenicznych jasnych włosach. Modne odcienie roku 2020: niebieski, różowy, liliowy, zielony.
Kolory „jadalne”Trend, który utrzymuje się od kilku sezonów. Aby uzyskać nowoczesny wygląd, możesz wybierać między naturalnymi i niezwykłymi odcieniami: od mlecznej czekolady, pszenicy, karmelu, miodu i cynamonu po odcienie brzoskwini, truskawek i wiśni.
Kolorowanie pikseliSpecyfika tej techniki polega na tym, że na idealnie gładkich włosach tworzone są graficzne wzory w postaci pikseli o najróżniejszych kolorach i odcieniach: od monochromatycznych po tęczowe. Styliści polecają tę kolorystykę niezwykłym osobowościom, które są gotowe przyciągnąć większą uwagę.

Farbowanie według długości włosów

Farbowanie włosów 2020, którego trendy w modzie są widoczne na większości pokazów projektantów, ma wspólne cechy, które mają zastosowanie w życiu codziennym. Podstawowe techniki zostały zachowane z poprzednich sezonów, ale jednocześnie zostały przekształcone, aby pasowały do ​​radykalnie zmienionego stylu ubioru.

 • Barwienie monochromatyczne. Klasyczne pasma w tym samym kolorze z minimalnym przepełnieniem odcieni. Osobliwości tej techniki kolorystycznej w 2020 roku można nazwać faktem, że paleta obecnych tonów znacznie się zmieniła. Kolorystyka powinna być zarówno naturalna, jak i żywa. Zbyt proste, banalne kolory nie są mile widziane. Brunetki powinny wybierać odcienie, które mienią się z wyraźnymi refleksami: dla zimnego koloru są to odcienie fioletu, dla ciepłego - czerwonego i złotego. Ale dziewczyny, które chcą radykalnie zmienić swój wygląd i przejść od blondu do brunetki, powinny zachować ostrożność. Na włosach wcześniej rozjaśnianych odcienie wtórne (mahoń, bakłażan, bordo) pojawiają się znacznie intensywniej niż na kolorze naturalnym. Blondynki, które decydują się na farbowanie na jeden ton, mogą wybrać ekstremalny blond, intensywne odcienie pszenicy i miodu, odcienie popiołu, perły i perły.

Trendy mody w koloryzacji włosów 2020. Zdjęcia, techniki

Według stylistów naturalny blond to najnudniejsza opcja koloru włosów w 2020 roku.

 • Balayazh. Technika, która ze względu na swoją wszechstronność nie straciła na znaczeniu przez kilka sezonów. Fashion balayage 2020 to kolorystyka w dość kontrastowej kolorystyce. Dzięki specjalnej technice nakładania kompozycji blond uzyskuje się płynne przejścia, ale jaśniejsze pasma są wyraźnie wyrażone przejściem z brunetki na blond, przy zachowaniu dość wyraźnych pasm. Balayage pozostaje jednym z najbardziej praktycznych sposobów farbowania, dzięki czemu nie można iść do fryzjera przez kilka miesięcy po farbowaniu. Kolejną zaletą jest to, że ta technika pasuje do twarzy każdej dziewczyny, ponieważ korzeń zawsze pozostaje w odcieniu zbliżonym do naturalnego.
 • Shatush. Ten barwnik ma również miejsce na liście modnych technik roku. Charakterystyczną cechą shatush jest to, że nie ma wyraźnych pionowych pasków. Przejścia są bardzo gładkie, ale włosy są rozjaśnione od środka lub tylko na końcach. Miękkość przejścia zapewnia technologia aplikacji farby: wszystkie włosy są wstępnie czesane od nasady, co zapewnia nawilżony kontur oczyszczonych pasm.Wybierając shatush, dziewczyny powinny wziąć pod uwagę, że blond włosy są zawsze mniej niż pierwotny kolor. Biorąc pod uwagę fakt, że jasne, ale delikatne akcenty w sezonie 2020 są uważane za bardzo stylowe, popularne jest shatush. Kolejną zaletą jest to, że praktyczna technika nie wymaga częstych aktualizacji. Możesz kontaktować się ze swoim fryzjerem co sześć miesięcy.

Trendy mody w koloryzacji włosów 2020. Zdjęcia, techniki

 • Ombre. Technika ta jest aktywnie wypierana przez nowomodny airtach, ale nadal występuje wśród popularnych plam. Istotą metody jest płynne przejście od ciemnego korzenia do jasnych końców. W 2020 roku ombre rozprzestrzeniło się za pomocą jasnych, nienaturalnych kolorów. Ta kolorystyka w różu, fiolecie, błękicie i zieleni to jeden z najczęstszych trendów.
 • Ponury. Bardzo podobny do poprzedniej techniki, różni się tym, że przejście od ciemnego do jasnego tonu odbywa się tak ostrożnie, jak to możliwe. Gładkość odcieni to cecha mroku. Ale częściej ten rodzaj malowania jest używany w naturalnych kolorach, a przejścia są zabarwione w tym samym zakresie kolorów. Projektanci nie zwracają uwagi na tę technikę w 2020 roku, a wiele domów mody coraz częściej zwraca się ku nowocześniejszym metodom.
 • Bronding (brond). Włosy farbowane tą techniką mają dwie główne cechy: stosowane są tylko naturalne kolory od ciemnobrązowego do jasnego blondu oraz odcienie z ciepłej palety. Brązowanie uważane jest za jedną z najbardziej naturalnych technik. Popularność tej metody traci swoją pozycję w 2020 roku, ale nadal jest poszukiwana wśród miłośników naturalności.
 • Splash Lights. Niedawno pojawiająca się technika, która wyróżnia się najbardziej kontrastującymi przelewami spośród nowoczesnych metod kolorowania. Kompozycję rozjaśniającą nakłada się na wcześniej niepomalowane włosy z wyraźnymi pionowymi pasmami, w razie potrzeby sklarowane pasma są barwione. Światła rozbryzgujące dodają wizualnej objętości i czytelnych przepełnień, które pozwalają kobietom być w modzie, które chcą mieć żywy obraz bez używania nienaturalnych tonów. Chociaż czasami można znaleźć kolorowe światła rozbryzgowe, takie zabarwienie nie jest jeszcze powszechne.
 • Podświetlanie. Technika ta jest uważana za pierwszą spośród opcji barwienia kontrastowego. W 2020 roku stosuje się wiele wariacji, ale klasyczne rozświetlanie nie traci znaczenia ze względu na swoją praktyczność: w tej technologii rozjaśnienie pasm następuje jak najbliżej nasady. Wielu stylistów coraz częściej powraca do podkreślania korzeni. Ta opcja ułatwia życie dziewczynom, które chcą być blondynkami poprzez konieczność odwiedzania salonu nie częściej niż raz na 3 miesiące.
 • Nagi. Nowoczesny wygląd bejcy zakłada jak najbardziej naturalny efekt powyższego. Włosy są farbowane na odcienie od ciemnego blondu do jasnego blondu, które są uważane za neutralne i najbardziej uniwersalne. Nude jest odpowiedni dla tych, którzy chcą tylko podkreślić naturalne cechy odcieniem włosów i nie chcą radykalnych zmian.
 • Styl amerykański (styl amerykański). Stosunkowo nowa technika, która od dawna jest z powodzeniem stosowana w Stanach Zjednoczonych i Europie. Koncepcja barwienia polega na rozjaśnianiu pasm według schematów odpowiadających naturalnemu blaknięciu pod wpływem światła słonecznego. Najjaśniejsze obszary do kolorowania w stylu amerykańskim to grzywka, whisky, linia włosów, korona. Okolica potylicy pozostaje najciemniejsza. Rozjaśnionym pasmom można nadać dowolny odcień, ale najczęściej używana jest paleta blond.

Trendy mody w koloryzacji włosów 2020. Zdjęcia, techniki

Farbowanie włosów 2020, trendy w modzie, które nie uległy radykalnym zmianom w ostatnim sezonie, należy wybierać biorąc pod uwagę długość fryzury. Zdaniem stylistów właściwy dobór koloryzacji do określonej długości włosów może zmienić wygląd nie gorszy niż dobrze wykonany makijaż czy wizyta u kosmetyczki.

Do włosów średnich

Średnie fryzury są bardziej istotne niż kiedykolwiek w 2020 r. Za średnią uważa się długość poniżej uszu i powyżej łopatek.W przypadku wydłużonego bobu, krótkiego bobu lub strony graficznej należy wybrać różne opcje kolorowania, które lepiej podkreślą cechy kształtu i wyglądu fryzury.

Trendy w modzie 2020 stosowane do farbowania włosów średniej długości:

 • Balayazh, ombre, ayrtach. Wszystkie te techniki na włosach średniej długości dają efekt intensywnego blondu i są bardzo praktyczne. Możesz skontaktować się z mistrzem w celu aktualizacji barwienia nie wcześniej niż raz na 3 do 4 miesięcy. Wybierając jedną z tych technik, styliści radzą kobietom z włosami nie dłuższymi niż 30 cm, aby rozjaśniały bliżej nasady niż klientki długowłose.
 • Dziewczyny, które wolą jasny blond, powinny wybrać monochromatyczna kolorystyka lub podkreślenie. Takie techniki dają efekt jak najbardziej jasnych włosów. Barwienie monochromatyczne należy odnawiać raz w miesiącu, a podświetlanie - nie częściej niż raz na 3 miesiące.
 • W przypadku brunetek, które preferują bogaty ciemny kolor, najlepiej wybrać barwienie monochromatyczne lub brązowanie. Każdy rodzaj boba i boba świetnie wygląda na ciemnych włosach. Głównym zadaniem w tym przypadku jest podkreślenie graficznej krawędzi fryzury kolorem.
 • Farbowane włosy o nienaturalnych odcieniach To trend stworzony pierwotnie w kolorze dla fryzur średniej długości z wyraźnymi liniami. Aby być na czasie, możesz całkowicie farbować włosy lub tworzyć tęczowe ombre i pasma. Każda opcja z jasnymi refleksami w 2020 roku wygląda modnie.

Długie włosy

Podobnie jak w poprzednich sezonach, opcje modnego farbowania długich włosów są bardzo zróżnicowane.

Trendy mody w koloryzacji włosów 2020. Zdjęcia, techniki

 • Najbardziej naturalne opcje z płynnymi przejściami kolorów - airtach, nude, ombre, sombre, bronding. To praktyczne techniki, które pozwalają na długotrwałe barwienie.
 • Dla miłośników kontrastów styliści w 2020 roku proponują techniki rozbryzgujące światła, balayazh i shatush. Takie opcje są uważane za uniwersalne i odpowiednie dla każdego rodzaju wyglądu, a efekt zabarwienia może znacznie zmienić obraz.
 • Dla tych, którzy wolą jasny wygląd, zapewniła moda 2020 tęcza, kolor i kolorystyka pikseli. Ekstrawaganckie fryzury w nienaturalnych odcieniach to najbardziej niezwykły trend sezonu.
 • Solidne włosy - wygrana-wygrana dla tych, którzy trzymają się klasyki. W idealnym przypadku wystarczy dodać jasność i nasycenie do naturalnego koloru w ramach naturalnej palety, aby nadążać za aktualnymi trendami.

Trendy w kolorze krótkich włosów

Fryzury o maksymalnej długości włosów sięgających płatka ucha są uważane za krótkie. Mają też specyfikę przy wyborze metody barwienia.

Trendy mody w koloryzacji włosów 2020. Zdjęcia, techniki

 • Opcje dla blondynki: shatush i podkreślenie. Pierwsza jest bardziej odpowiednia dla dłuższych fryzur, a druga dla tych, którzy preferują praktyczność. W przypadku włosów krótkich rozjaśnianie jest opcją nadania jasnego odcienia, kontrastu lub zamaskowania siwych włosów. Rozjaśnione włosy można zabarwić na dowolny odcień.
 • Brunetki z krótkimi włosami styliści zalecają wybór na kolorystykę monochromatyczną lub brązującą, bez kontrastowych kolorów. Opcją dla tych, którzy chcą dodać minimalną ilość jasnych pasemek na końcach włosów, jest shatush.
 • Spektakularne ekstrawaganckie kolory na krótkie włosy - tęczowe, kolorowe ombre lub wielokolorowe pasma. W przypadku krótkich fryzur najczęściej popularne są opcje z wyraźnymi kontrastującymi lokami, podkreślającymi styl i kształt fryzury.

Rzeczywiste odcienie 2020 dla blondynki

Farbowanie włosów 2020, trendy w modzie, w których nie oszczędzono przekonanych blondynek, jest oferowana w kilku stylowych trendach.

Trendy mody w koloryzacji włosów 2020. Zdjęcia, techniki

 • Baby blond - to innowacja, która upowszechniła się w sezonie 2020. Należy jednak pamiętać, że tak kapryśny jasny blond ma tendencję do uwydatniania niedoskonałości skóry i rysów twarzy, warto wybrać odpowiedni makijaż do takiego trendu.
 • Miodowe odcienie - kolejny trend w kierunku naturalnych tonów.Paleta miodowych włosów jest dość szeroka: od półprzezroczystego odcienia zimnej akacji po głęboki, gryczany, ciemny blond.
 • Karmelowy blond - uniwersalny ton, który został zachowany na liście trendów sezonu. Odcienie karmelu są neutralne, dlatego nadają się zarówno dla kobiet o zimnej, jak i ciepłej kolorystyce. Dla typu mieszanego jest to idealna opcja kolorystyczna.
 • Imbir - jeden z najciemniejszych odcieni dla blondynki. Bogaty, ale nie wyzywający kolor jest idealny dla dziewcząt, które chcą zachować naturalną kolorystykę, ale dodać akcenty kolorystyczne.
 • Truskawkowo-brzoskwiniowy blond - „Jadalne” odcienie, które pozwalają odważnym dziewczynom wyróżnić się z tłumu. W przypadku zimnego koloru z różowym rumieńcem na skórze należy wybrać różowy odcień; dla dziewcząt o ciepłej czerwonawej skórze lepiej wybrać odcienie brzoskwini.
 • Metaliczne odcienie w kolorze blond - to głównie platyna i różowe złoto. Ukochane jasne, zimne odcienie są nadal aktualne w 2020 roku.
 • Kolorowy korzeń i gradient - świetna opcja dla tych, którzy chcą zachować blond kolor, ale także dodać ekstrawagancji do obrazu. Paleta modnych odcieni nie jest ograniczona, możesz wybrać zarówno pastelowe, jak i najjaśniejsze.

Modne odcienie dla brunetek

Istnieją innowacje i trendy z minionych sezonów dla ciemnowłosych dziewczyn, które chcą jak najlepiej dopasować się do mody. To jest naturalność i osobliwość rzekomo wypalonych pasm!

Trendy mody w koloryzacji włosów 2020. Zdjęcia, techniki

 • Niebiesko-czarny - bogata kolorystyka, która powróciła do trendów sezonu 2020, przy wyborze tego odcienia trzeba bardzo uważać: w większości przypadków kapryśna niebieskawo-czarna dodaje wieku i podkreśla wady w wyglądzie typu słowiańskiego.
 • Czekolada wiśniowa - ton z listy „jadalnych” obecnych odcieni, który wyróżnia bordowy przelew. Ten kolor włosów jest odpowiedni dla naturalnych brunetek, które chcą dodać jasności do obrazu, lub dla ciemnoskórych dziewcząt o ciepłym kolorze.
 • Ciemny cynamon - jeden z najbardziej pożądanych kolorów włosów w 2020 roku. Ten uniwersalny odcień pasuje prawie każdemu. Odcień cynamonu jest bardzo bogaty, jednocześnie dobrze odwracając uwagę od wad wyglądu.
 • Czarna porzeczka - modny odcień z fioletowymi odcieniami, idealna opcja kolorystyczna dla kobiet o zimnym kolorze, najczęściej występującym wśród słowiańskiego wyglądu.
 • Roztopiona czekolada - wszechstronny zestaw kolorów 2020, który oferuje najbogatszą paletę dla brunetek. Ciepłe odcienie można zastosować w odcieniach mlecznej i karmelowej czekolady, czerni i gorzkiej - dla zimnych kolorów.
 • Kolorowe pasma - opcja dla tych, którzy chcą nie zmieniać zbyt radykalnie, ale jednocześnie dodać jasności do obrazu. Moda w tym sezonie nie ogranicza wyboru odcieni: absolutnie każdy kolor wygląda nowocześnie i stylowo, ale brunetki powinny preferować jasne nasycone pasma, pastelowe akcenty mogą wyglądać blado.

Trendy mody w koloryzacji włosów 2020. Zdjęcia, techniki

Stylowe i modowe trendy w farbowaniu włosów w 2020 roku powstają na podstawie pokazów światowej klasy domów mody, opinii znanych kolorystów oraz wizerunków gwiazd show-biznesu. Naturalne loki i ekstrawaganckie kolorowe pasma są modne w tym sezonie.

Ciekawe filmy o modzie w farbowaniu włosów i anty-trendach

Najmodniejsze trendy fryzjerskie 2020 roku:

Anty-trendy w koloryzacji włosów 2020:

Oceń artykuł
Moda, styl, makijaż, manicure, pielęgnacja ciała i twarzy, kosmetyki
Dodaj komentarz

 1. Nina

  Na jasnych odcieniach włosów wolę trochę rozjaśnić pasemka przy twarzy. Rezultatem jest efekt spalonych słońcem włosów. Bardzo naturalne ubarwienie.

  Odpowiedzieć

Makijaż

Manicure

Fryzury