Dysze do pedicure sprzętowego. Co za co

Sprzętowe nasadki do pedicure nie zawsze są dołączane do urządzenia. Stosowane są frezy o różnych rozmiarach i średnicach płytka polerska, usuwanie skórek, modzele i wrastające paznokcie. Załączniki należy regularnie zmieniać.

Z czego wykonane są nasadki do aparatu do pedicure?

Nasadki sprzętowe do pedicure wykonane są z różnych metali.

Rodzaje noży:

 • Metaliczny. Na powierzchni noża są nacięcia. W trakcie rotacji dysza delikatnie odcina naskórek, żel lub inny nalot na płytce paznokcia. Powierzchnia pozostaje gładka. Głębokość wnikania frezu zależy bezpośrednio od ciężkości nacięć.
 • Ceramiczny. W przeciwieństwie do metalu wymagają ostrożnej obsługi. Przy uderzeniu na powierzchni noża powstają pęknięcia i wióry. Dysze wykonane są z ceramiki, na powierzchni są nacięcia.
 • Diament. Frezy tego typu posiadają metalową podstawę i diamentową powłokę. Istnieje kilka głównych typów w zależności od stopnia ścieralności i twardości.
 • Korund. Są odporne na ekstremalne temperatury. Wystarczająco mocne, szorstkie, o powierzchni ściernej. Frezy można nagrzewać podczas polerowania płytki paznokcia.
 • Piasek, węglik lub silikon. Podczas pedicure tego typu nasadki służą do leczenia zrogowaciałych obszarów skóry. Z ich pomocą usuwane są modzele i odciski. Podstawą noży tego typu jest karton, zaślepki są jednorazowe. Po przetworzeniu powłoka jest zwykle usuwana.
 • Szlifowanie. Wykonane z tkaniny, silikonu lub gumy. Końcówki służą do opracowywania wrażliwych obszarów. W razie potrzeby na frezy nakłada się krem ​​lub olej do polerowania, aby poprawić poślizg.

Dysze do pedicure sprzętowego. Co za co

Frezy różnią się również kolorem i ścieralnością.

Rodzaje frezów do twardości, kolorowe nacięcia

Sprzętowe nasadki do pedicure są dostępne w każdym specjalistycznym sklepie. Frezy różnią się stopniem sztywności.

Wyróżnia się następujące typy:

 • delikatny;
 • oszczędny;
 • średnia ścieralność;
 • agresywny.

Stopień agresywności lub miękkości oznaczony jest określonym kolorem:

 • Biały. Najdelikatniejszy poler stosowany jest podczas ostatecznego polerowania paznokci naturalnych oraz pielęgnacji skóry wrażliwej.
 • Cytrynowy. Nasadki są delikatne, służą do pracy z naturalnymi paznokciami i nadwrażliwą skórą.
 • Koral. Delikatne młynki służą do polerowania płytek i oczyszczania skóry. W sprzedaży są młynki z cząstkami diamentu. Dwa paski wskazują na zwiększoną delikatność.
 • Niebieski. Frezy o średniej twardości. W rzadkich przypadkach działają na skórę. Za pomocą noża można usunąć akrylan, lakier żelowy i inne miękkie powłoki.
 • Zielony. Kolor ten służy do oznaczania twardych frezów, za pomocą których usuwa się lakiery hybrydowe, akrylowe i akrylowe. Nasadek używa się również podczas pracy ze stwardniałą skórą.
Dysze do pedicure sprzętowego. Co za co
Sprzętowe nasadki do pedicure.

Frezy do czarnych pasków są powszechnie używane do polerowania sztucznych paznokci. Nie leczą naskórka, bocznych krawędzi.

Funkcjonalność

Nasadki sprzętowe do pedicure różnią się funkcjonalnością. Szlifierki o różnych średnicach i rozmiarach są używane na etapach zdzierania i podczas pracy ze skórą. Istnieje kilka rodzajów noży (w zależności od materiału, z którego są wykonane).

Frezy do powlekania

Do pracy z powłoką gwoździ używa się frezów wykonanych z metalu. Na ich powierzchni znajdują się zęby o różnej głębokości i kierunku (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, zgodnie z ruchem wskazówek zegara). Dwustronne szlifierki do zębów są z powodzeniem stosowane przez osoby praworęczne i leworęczne. Dysza w kształcie stożka jest najbardziej odpowiednia do usuwania szelaku, akrylu z paznokci.

Materiały, z których wykonane są młynki:

 • Węglik. Ich powierzchnia jest szybko usuwana. Załączniki wystarczą na 30-40 zabiegów.
 • Stal. Frezy są odporne na zużycie i trwałe, wystarczają na 70-90 zabiegów.
 • Ceramiczny. Najbardziej trwały. Frezy tego typu wymieniane są co 2-3 lata.

Dysze do pedicure sprzętowego. Co za co

 

Do usunięcia powłoki z płytki paznokcia można również użyć frezów do metalu pokrytego tytanem lub złotem.

Frezy do pracy ze skórą i płytką paznokcia

Do pracy ze skórą i płytkami paznokciowymi stosuje się frezy diamentowe o różnej ścieralności. Z ich pomocą oczyszczają zatoki, usuwają naskórek i polerują powierzchnię paznokcia.

Istnieją 2 główne kategorie załączników:

 • monolityczne spiekane;
 • galwanotechnika.

Pierwsza kategoria noży jest bardzo trwała. Zwykle trwają kilka lat. Cząsteczki diamentu nakłada się na podstawę (czasami w kilku warstwach) i piecze w piekarniku. Koszt tych załączników to 6000-9000 rubli. Frezy do galwanizacji są również trwałe. Na podłoże kleju natryskuje się materiał ścierny, którego powierzchnia jest zwykle ziarnista.

Dysze do pedicure sprzętowego. Co za co

Frezy do galwanizacji oznaczone są różnymi kolorami:

 • Czarny. Nie służą do pracy ze skórą.
 • Zielony. Szorstką skórę i zrogowacenia leczy się nożami.
 • Niebieski. Frez tnie naskórek i przetwarza boczne wypukłości.
 • Czerwony. Stosowany w pedicure do oczyszczania zatok bocznych i polerowania płytki paznokcia.
 • Żółty. Używany do skóry wrażliwej. Z jego pomocą usuwa się skrzydlika, a pokrywa jest wypolerowana.

W praktyce rzadko stosuje się białe diamentowe frezy o drobnym szlifie. Z ich pomocą płytka paznokcia jest polerowana.

Rodzaje frezów według kształtu i przeznaczenia

Nasadki sprzętowe do pedicure różnią się przeznaczeniem i kształtem. Przecinaki średnie są zwykle funkcjonalne - stosuje się je na różnych etapach pedicure. Nasadki służą do wykańczania paznokci wewnętrznych i zewnętrznych.

Kształt płomienia

Ten typ młynka służy do czyszczenia i polerowania podstawy paznokcia. Może być również stosowany w leczeniu zatok. Eksperci nie zalecają stosowania go w praktyce dla początkujących: ze względu na okrągły kształt ryzyko skaleczeń jest dość wysokie. Trzymaj nóż pod kątem 45 °.

Kształt igły

Głowica wlewu wykonana jest z węglika spiekanego. Z jego pomocą naskórek podnosi się i otwiera, skrzydlika usuwa się. Obcinak nadaje się do usuwania paznokci naturalnych (od wewnątrz). Najczęściej używana jest dysza z niebieskim (lub niebieskim) paskiem. Podczas pracy należy uważać, aby nie zranić klienta końcówką noża.

Formularz „kukurydza”

Podczas pedicure sprzętowego użyj frezu ceramicznego z zielonymi lub niebieskimi (pojedynczymi lub podwójnymi) paskami. Z jego pomocą usuwane są sztuczne materiały i lakier żelowy. Frez pomaga uformować odpowiednią długość paznokcia.

Dysze do pedicure sprzętowego. Co za co

Musi być trzymany równolegle do płyty.

W kształcie stożka

Stożkowe frezy korundowe lub diamentowe z niebieskim szlifem pozwalają na otwarcie i lekkie podniesienie naskórka. Trzymaj dyszę pod kątem 90 °.

Kształt piłki lub kuli

Frezy kulkowe o różnych średnicach pomagają przecinać naskórek, usuwać zadziory i czyścić boczne krawędzie. Pedicure sprzętowy wykorzystuje czerwono-niebieskie karbowane końcówki. Do usunięcia skrzydlika używa się małego noża w kształcie kulki.

Kształt soczewicy lub kuli

Podczas pedicure sprzętowego używa się dyszy pokrytej diamentem. Z jego pomocą skrzydlika zostaje oczyszczony, a naskórek zostaje otwarty. Nóż jest trzymany pod kątem 90 °. Podczas pracy dysza zastępuje „stożek” i „płomień”.

Kształt bębna lub cylindra

Dysza wykonana jest z twardych stopów, przy jej pomocy koryguje się długość gwoździ i usuwa sztuczne pokrycie. Nóż jest dość traumatyczny, więc początkujący powinni go używać tak ostrożnie, jak to tylko możliwe.

Dysze do pedicure sprzętowego. Co za co

Nasadka ma ostre krawędzie, dlatego nie zaleca się wykonywania „cylindra” lub „bębenka” w okolicach naskórka.

Zaokrąglony kształt walca lub walca

Za pomocą okrągłego cylindrycznego noża do metalu można obrabiać boczne grzbiety i wycinać naskórek. Ryzyko zranienia płytki paznokcia jest minimalne. Podczas pedicure sprzętowego używa się dysz z niebieskimi i czerwonymi nacięciami.

Noże bezpieczne

Podczas wykonywania pedicure sprzętowego należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Główne kryteria aplikacji:

 • agresywność dyszy (według rodzaju oprysku);
 • kąt noża;
 • intensywność ciśnienia;
 • przechylić się do płytki paznokcia.

Niewłaściwa obsługa noża może spowodować zranienie skóry. Najbezpieczniejsze są szlifierki silikonowe powlekane natryskiem węglika. Z ich pomocą usuwa się skrzydlika, a boczne grzbiety są czyszczone. Frezy z węglika krzemu posiadają kilka odcieni oznaczeń (brązowy, szary, zielony). Najbardziej miękkie końcówki są zielone. Polerują talerz i szlifują skórę. Szare frezy oczyszczają skórę z martwych komórek naskórka i usuwają zadziory.

Dysze do pedicure sprzętowego. Co za co

Brązowe końcówki usuwają skrzydlika, wypolerowują osłonkę i obcinają paznokieć. Ich powierzchnia jest elastyczna i miękka, występują w nich drobne cząstki ścierne z węglików spiekanych. Kamienie są używane do oczyszczenia skrzydlika i przywrócenia powierzchni skóry. Podczas pracy z nasadkami należy kontrolować intensywność ucisku, aby nie uszkodzić płytki i skóry.

Jakie formy frezów są używane do określonych celów

Przed przystąpieniem do zabiegu usuwania zrogowaciałych warstw skóry i wypolerowania płytki paznokcia konieczne jest nałożenie na skórę specjalnego emolientu (olejku lub kremu).

Strefy są oczyszczane z kolei za pomocą różnych dysz.

Do usuwania skórek

Do leczenia naskórka stosuje się następujące nasadki:

 • Bor kulisty. Przecinarka diamentowa jest bezpieczna w użyciu. Z jego pomocą dokładnie oczyszcza się płytkę paznokcia.
 • Tylko czyste. Służy do oczyszczania skrzydlika. Frez wykonany jest ze stali, powierzchnia jest wielokątna. Suchą płytkę paznokcia traktuje się dyszą.
 • Pakowanie korundowe. Frez w zależności od ścieralności służy do szlifowania przestrzeni okołopaznokciowej.
 • Pędzelek. Nasadka jest używana na ostatnim etapie polerowania. Na płytkę paznokcia możesz najpierw nałożyć środek zmiękczający skórki.

Dysze do pedicure sprzętowego. Co za co

W tej kolejności nie ma potrzeby używania nożyków. Techniki wykonywania pedicure sprzętowego od mistrzów mogą się różnić.

Na wrastające paznokcie

Aby usunąć wrastające paznokcie podczas pedicure sprzętowego, możesz użyć następujących nasadek:

 • Obcinak do igieł. Frez z węglików spiekanych z drobnymi nacięciami krzyżowymi do przecinania wrastającego paznokcia.
 • Diamentowa dysza stożkowa. Frez ma zaokrąglony koniec. Wrastający paznokieć delikatnie poleruje się za pomocą średniej dyszy ściernej.
 • Sztyft w kształcie gruszki. Jest używany na ostatnim etapie. Nasadka delikatnie oczyszcza skórę i usuwa resztki wrastającego paznokcia.

Podczas polerowania wałków do paznokci eksperci zalecają stosowanie drobnych i średnich frezów ściernych.

Do modzeli i odcisków

Aby usunąć odciski i odciski, użyj:

 • Przecinarki diamentowe MonAlit Tornado. Końcówka pokryta jest diamentowym ziarnem. W trakcie pracy skóra nie nagrzewa się. Frez delikatnie wygładza skórę, usuwając zrogowaciały naskórek.
 • Frez do stożków perforowanych. Za pomocą dyszy skóra jest polerowana, usuwając martwe komórki.
 • Kuliste wiertła metalowe o różnych średnicach. Służy do usuwania odcisków. Dysze mają wycięcia umieszczone wzdłużnie lub poprzecznie.

Dysze do pedicure sprzętowego. Co za co

Końcówka w kształcie gruszki w kolorze szafiru poleruje skórę na ostatnim etapie, nadając jej gładkość.

Częstotliwość wymiany noża

Noże należy sterylizować przed każdym użyciem. Żywotność osprzętu zależy bezpośrednio od kwalifikacji mistrza, materiału, z którego wykonane są szlifierki, oraz częstotliwości użytkowania. Diamentowe końcówki wymieniamy co 3 lata, węglikowe - 1 raz na 3-4 g, z ceramiki - co 2-4 miesiące, silikonowe - co 8-12 miesięcy.

Rekomendacje, kryteria wyboru, wymagania

Wykwalifikowany technik i początkujący powinien mieć pod ręką następujące przystawki:

 • szlifierki do końcowego polerowania płyt;
 • frezy w kształcie igieł, które oczyszczają mikropęknięcia w skórze;
 • jednorazowe końcówki węglikowe i silikonowe z gumową podstawą;
 • frezy ceramiczne do usuwania lakieru, szelaku i innych powłok;
 • narzędzia do usuwania przedłużonej płytki paznokcia;
 • młynki stożkowe do oczyszczania skrzydlika;
 • kuliste dysze o różnej twardości i średnicy do oczyszczania stref bocznych i zmiękczania naskórka;
 • diamentowe szlifierki w kształcie kropli do czyszczenia podstawy paznokcia.

Dysze do pedicure sprzętowego. Co za co

Nasadki należy regularnie wymieniać, zwłaszcza gdy frez zaczyna „uderzać” w gwóźdź.

Typowe powody:

 • Awaria instrumentu. Podczas uderzania w twardą powierzchnię końcówka może pęknąć lub zgiąć się. Takie noże należy wyrzucić, nie można z nimi pracować.
 • Koniec okresu użytkowania. Eksperci nie zalecają używania wymazanych frezów. Okresowo należy dokonywać przeglądu instrumentów i wymieniać zużyte końcówki na nowe.
 • Niezgodność między maszyną a nożem. Niektóre nasadki nie nadają się do profesjonalnych urządzeń do pedicure. W takim przypadku frez odbije się od płytki paznokcia i zrani skórę. Konieczne jest wcześniejsze sprawdzenie kompatybilności dyszy i urządzenia, porównując parametry produktów.

Frezy można kupić w wyspecjalizowanych sklepach. Jeśli zestaw nie zawiera załączników do urządzenia, wówczas lista narzędzi niezbędnych do operacji będzie musiała zostać skompilowana niezależnie. Wcześniej ważne jest, aby dokładnie przestudiować recenzje prawdziwych konsumentów na wyspecjalizowanych stronach.

Top 5 najlepszych producentów, ceny frezów

Kupując nasadki do pedicure sprzętowego, należy zwrócić uwagę na markę i jakość materiału.

Popularni producenci:

Nazwa

Opis

Zasięg

Cena £

HDFreza

Frezy są odpowiednie dla doświadczonych rzemieślników i początkujących. Nasadki są wykonane z materiałów o wysokiej wytrzymałości. Służą do polerowania płytek paznokciowych, usuwania skórek i obróbki bocznych bruzd.

Wiertła diamentowe i stalowe, węglikowe, diamentowe, frezy stalowe, końcówki miękkie, szlifierki o różnych kształtach i ścieralności.

135-1200 rub.

TNL Professional

W asortymencie dostępne są dysze do pedicure sprzętowego. Producent gwarantuje jakość noży. Wykonane są z wytrzymałych materiałów. Nasadki są używane podczas pielęgnacji wrażliwej skóry.

Frezy diamentowe (kuliste, stożkowe, żebrowane, z zębami poprzecznymi i podłużnymi), ceramiczne, węglikowe, miękkie szlifierki silikonowe.

35-1100 rub.

Irisk Professional

Frezy uniwersalne pasujące do wszystkich profesjonalnych modeli maszyn. W zestawie 6 końcówek pokrytych diamentem. Frezy o różnych średnicach, średniej wielkości ziarna.

Dysze „iglica”, „pocisk”, „stożek”, „cylinder” (2 frezy o różnych średnicach), miękki młynek.

200-350 RUB

RuNail

Frezy i dysze od krajowego producenta. Produkty nadają się do użytku profesjonalnego. Kompatybilny z prawie wszystkimi urządzeniami. Załączniki wykonane są z wysokiej jakości materiałów.

Frezy z węglików spiekanych, frezy diamentowe (różne średnice i kształty), bębny ścierne, kołpaki ścierne.

50-800 rub.

JessNail

Przystawki są wykonane z wytrzymałych materiałów. Natrysk jest wysokiej jakości, co pozwala na zwiększenie żywotności.

Dysze prezentowane są w asortymencie (frezy o różnym stopniu twardości i uziarnieniu): diamentowe, korundowe, ceramiczne, ścierne.

80-1200 rub.

Dysze do pedicure sprzętowego. Co za co

Koszt dysz może się różnić w zależności od metody wykonania. W wyspecjalizowanych sklepach cena będzie nieco wyższa. Sprzętowe nasadki do pedicure są używane w domu. Frezy należy zdezynfekować po każdym zabiegu i dokładnie wysuszyć, aby przedłużyć ich żywotność. Załączniki są przechowywane w plastikowych tubach.

Sprzętowe załączniki do pedicure Filmy

Przegląd głównych przystawek do pedicure sprzętowego:

Oceń artykuł
Moda, styl, makijaż, manicure, pielęgnacja ciała i twarzy, kosmetyki
Dodaj komentarz

Makijaż

Manicure

Fryzury