Pędzle do makijażu: po co, profesjonalne zestawy, recenzja najlepszych marek: Zoeva, Feberlik, Mac, Rive Gauche

Pędzle do makijażu wykonane są z różnych rodzajów włosia. O tym, który z nich jest przeznaczony do czego, możesz dowiedzieć się dalej. Do niedawna wizażystka mogła powiedzieć, że wszystkie pędzle kosmetyczne wykonane z włosia syntetycznego przeznaczone są wyłącznie do płynnych, kremowych tekstur, a od naturalnych - do suchych i kruchych.

Ale postęp nie stoi w miejscu, a producenci nauczyli się robić taki sztuczny stos, z którego pędzle są o rząd wielkości lepsze od ich odpowiedników z wiewiórek lub kucyków pod względem jakości dystrybucji suchych tekstur, a także w sztuce cieniowania.

W przypadku płynnych tekstur zaczęli używać naturalnego materiału o określonych właściwościach. W tym samym czasie pojawiły się duety włosia naturalnego i syntetycznego. Są wszechstronne do podkładu i suchego różu. W takiej różnorodności trudno jest nawigować laikowi.

Pędzle do makijażu: po co, profesjonalne zestawy, recenzja najlepszych marek: Zoeva, Feberlik, Mac, Rive Gauche

Etykiety na opakowaniach nie pomagają, ponieważ producenci nie chcą tracić klientów wskazując na wąskie zastosowanie pędzla, dlatego często radzą sobie z uogólnionymi zwrotami typu „pędzel do makijażu; nadaje się do cieniowania przydymionego ”.

Cóż, skąd zwykły człowiek może wiedzieć: czy możesz zrobić dymny lód z suchą teksturą lub płynem, czy też użyć obu jednocześnie?

Które pędzle nadają się do suchych tekstur

Do suchych tekstur (cienie, pigmenty, puder, róż, bronzer, rozświetlacz) nadają się wszystkie naturalne pędzle.

Wykonane są z:

 • głośnik;
 • kucyk;
 • sobole;
 • białka;
 • lisy;
 • kozy;
 • borsuk.

Stos tych zwierząt różni się gęstością i sztywnością.

 • Stos słupa jest najcieńszy i najbardziej elastyczny, a na końcu jest spiczasty i miękki. To włosie nadaje się do pędzli do płatków płatków przeznaczonych do nakładania cienia na całą górną powiekę. Z tego stosu robią również małe pędzle do pracy techniką ołówkową. I choć ołówek ma tłustą konsystencję, kolumna dzięki swojej jędrności i sprężystości dobrze rozciąga produkt na skórze.
 • Koza ma gęsty stos. Na początku zakupu wydaje się miękki, pędzelki są puszyste, ale po umyciu zwykłym szamponem lub mydłem szorstkuje i faluje. Pędzle do oczu kozie należy myć specjalnym żelem zmiękczającym część roboczą. W przeciwnym razie kosmki zostaną ukłute, a zamiast makijażu możesz dostać alergii. Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna.

Włosie koziego najlepiej używać do pędzli pudrowych, różowych, meteorytowych i bronzerów. Warto zauważyć, że narzędzia koziego oka są wykonywane tylko w wersjach budżetowych i nadają się do użytku domowego. Jego skóra zniesie wszystko. Do makijażu salonowego - zła forma.

Pędzle do makijażu kozie nie nadają się do precyzyjnego konturowania, więc dobrze się rozprowadzają.

 • Lis ma miękkie futro, nadaje się na każdą okazję. Stos jest pobierany od brązowego lisa, a nie od rudego. Pędzle do pudru i różu są miękkie i przyjemne dla twarzy. Znacznie bardziej miękki niż koza i nadaje się do makijażu w salonie.
 • Sobolowy stos wygląda jak lis.
 • Włosie kucyka jest gęste, elastyczne, ale miękkie. Nieco bardziej szorstki niż wiewiórka. Ten ostatni ma tylko ogon, który równie dobrze nadaje się do cieni i rumieńców.
 • Narzędzia borsuka wytrzymałe - można porównać do włosia, tylko trochę bardziej miękkiego.

Przy wyborze pędzli pojawia się pytanie: dlaczego ten sam pędzel wiewiórki kosztuje do 200 rubli od jednego producenta i ponad 2500 rubli od drugiego, chociaż na zewnątrz nie różnią się od siebie? Oba mogą być wykonane z drewna.

Chodzi o to, w jaki sposób wkład jest wypchany, jakiego rodzaju włosia (wkład i rączka) jest używany.

W tanich pędzlach pęczek jest automatycznie przyklejany i wkładany do wkładu, po czym maszyna jest przycinana do pożądanego kształtu. Ucięty włos ma taką samą grubość w całym pniu. W związku z tym jego końcówki są szorstkie, kłujące. A spiczastą końcówkę pędzla uzyskuje się tylko przez odcięcie kilku osadzonych włosków.

Pędzle do makijażu: po co, profesjonalne zestawy, recenzja najlepszych marek: Zoeva, Feberlik, Mac, Rive Gauche
Dobrej jakości pędzle do makijażu - bardzo drogie!

W drogich frędzlach pakiet jest zbierany ręcznie, zbierając kosmki na całej długości. Tam wycinane są tylko końcówki, które zostaną zanurzone w kleju. A te wskazówki, na które zostaną nałożone suche tekstury kosmetyczne, nie dotykają. Są naturalnie zwężane, a kształt lufy w chwostach podawany jest bez obcinania włosków, ze względu na dobór długości.

Nawet w drogich pędzlach, dla trwałości, kosmki są najpierw wiązane ze sobą, a następnie nakładane na klej.

Niektórzy producenci są przebiegli - robią pędzle z wiewiórki, używając nie ogona, ale długich włosów z ciała, podobnych do włosia. Tym samym producent ma prawo wskazać na opakowaniu, że pędzle do makijażu są „wykonane z wiewiórki”, ale w praktyce jest to trudne w użyciu, gdyż kłuje, słabo zbiera makijaż i nieprofesjonalnie rozprowadza go w pożądane miejsce.

Ponadto nieuczciwi producenci mogą używać szczeciny świń lub szczurów, podając ją jako wiewiórkę lub sobolę.

Ważne jest dla nich wskazanie w kompozycji „naturalnego włosia”. Takie pędzle są kłujące, jak igły jeżozwierza, i nie jest jasne, do czego się nadają. Pędzle przy zakupie wydają się miękkie, ponieważ producenci nauczyli się moczyć włosie w zmiękczających odżywkach. Ale warto je raz umyć, jak pędzel do różu, można go używać np. Jako pędzla do golenia.

Które pędzle nadają się do kremowych tekstur

Jakiś czas temu wizażyści radzili sobie z dwoma pędzlami, którymi można było nanieść szminkę i eyeliner.

Dziś kremowa konsystencja to:

 • płynne i tłuste korektory;
 • baza pod makijaż twarzy, oczu, ust;
 • podstawy tonalne;
 • płynne cienie i pigmenty;
 • kremowy rumieniec;
 • płynne i kremowe korektory i rozświetlacze.

Do wszystkich powyższych potrzebujesz pędzli o różnych rozmiarach i kształtach. Ale dla wszystkich wymagana jest jedna właściwość: włos syntetyczny. Naturalne włosie, podobnie jak naturalne włosy, wchłania płynne produkty. Syntetyczny - nie i dobrze naciągnij krem ​​na skórę.

Pędzle do makijażu: po co, profesjonalne zestawy, recenzja najlepszych marek: Zoeva, Feberlik, Mac, Rive Gauche

W pędzlach do podkładów sztuczne włosie powinno być cienkie i miękkie tak, aby krem ​​z pigmentem układał się jak najcieńszą warstwą, a jednocześnie skóra nie była uszkodzona, rozciągnięta i nie obciążona.

Pędzelek przeznaczony do pracy z pomadką do brwi powinien mieć grube, szorstkie włosie, które utrzyma włosie w dobrym stanie.

Kształty pędzla

Kształt pędzlaPo co to jest
Szeroki płaski pędzel z syntetycznym włosiem, na końcu w kształcie owaluPrzeznaczony do pracy z kremowymi podkładami. Może być również używany do rozprowadzania różu w kremie.
Płaski mały pędzel syntetycznyNadaje się do stosowania korektora na nosie, ustach, pod oczami. Pod cienie do powiek może nałożyć bazę w kremie oraz cień w kremie lub w płynie. Okolice brwiowe można rozjaśnić kremowym rozświetlaczem, na nos i pod dolną wargę nałożyć korektor (ale bez cieniowania), a na górną wargę rozświetlacz. Możesz go użyć do nałożenia gęstego korektora na małe obszary skóry (zakryj siatkę naczyniową). W przypadku miejscowego leczenia korektorem, takim jak pryszcz, nie zadziała.
Kabuki z naturalnego włosiaNadaje się do pudru. Może też nałożyć rumieniec na policzki i czoło, tylko jeśli są one bardzo, bardzo lekkie.
Duże okrągłe pędzle z naturalnego włosiaPrzeznaczony do różu i bronzera. Pędzle do różu mają rozmiary od bardzo małych, które można pomylić z suchym rozświetlaczem, do bardzo dużych, a można by pomyśleć, że pędzel jest przeznaczony do pudru.
Szczotki wachlarzoweDobrze usuwają nadmiar makijażu - rumieniec, połyskujący brokat, cienie, pigmenty. Jeśli pędzel jest gęsty i elastyczny, można go nakładać pod oczy.
Okrągła, dobrze wyściełana szczotka o płaskim, płaskim nacięciuNadaje się do proszków mineralnych.
Pędzel z naturalnego włosia, średnio fazowanyPrzeznaczony do różu, odpowiedni także do rzeźbienia i bronzerów.
Mała ścięta szczotkaPrzeznaczony do korekcji nosa. Potrafi zasłonić zagłębienie w okolicy brwi.
Keg, płatek, ołówek, puszystyWszystkie są przeznaczone do cieni. Rozmiary, kształty, kroje są różne.
Pędzel bardzo cienki lub płaski z nacięciemTe pędzle działają dobrze na eyeliner. Potrafią rysować strzały, a niektóre z nich opracowują brwi.
Cienki spiczasty syntetyczny chwostMożesz narysować odważną strzałkę, rozciągnąć podstawę nad powieką lub użyć jej na ustach.
W formie pędzlaCzesanie rzęs, stylizacja brwi.

Minimalny zestaw pędzli do pełnego makijażu

Minimalny zestaw do makijażu powinien składać się z następujących pędzli:

 • pędzel lub średnia gąbka do tonu;
 • na proszek;
 • na rumieniec;
 • do brwi;
 • płaski płatek do cieni;
 • puszysty do cieniowania cieni;
 • uniwersalna szczoteczka do rzęs i brwi.

Pędzle do makijażu: po co, profesjonalne zestawy, recenzja najlepszych marek: Zoeva, Feberlik, Mac, Rive Gauche

Minimalny zestaw można regulować. Na przykład właściciele idealnej skóry nie potrzebują tonu, więc możesz odmówić gąbki lub pędzla tonującego. W rzadkich przypadkach korektor na pryszcze może zastąpić nasz palec. Jeśli w makijażu stosuje się technikę przyciemniania zewnętrznych narożników, płatek należy porzucić na rzecz małej lub średniej beczki.

Cień można nałożyć palcem na całą ruchomą górną powiekę, a pozostałość rozprowadzić puszystym pędzelkiem. Potrafi też delikatnie nałożyć cienie na całą powiekę.

Pędzle MAC

Do tej pory narzędzia MAC są uważane za najlepsze. Pędzle do makijażu (dlatego ten producent jest zawsze wskazany na opakowaniu) zdziałają dla nich cuda. Technologia ich produkcji jest tak dopracowana i ekskluzywna, że ​​nikomu jeszcze nie udało się dokładnie odtworzyć ich form.

Zalety pędzli MAC:

 • Kosmetyki układa się równo, linie różańca, profesjonalne cieniowanie bez trudu.
 • Długotrwałe. Każdy włos jest ręcznie tkany z drugim, dodatkowo osadzany na kleju i nadal mocno zaciśnięty za pomocą uchwytu. Prawdopodobieństwo wypadnięcia puchu wynosi zero.
 • Miękkie kosmki. Korzystanie z nich to przyjemność, można uzyskać niezapomniany relaks.
 • Zbierane ręcznie, bez strzyżenia. Każdy włos jest ręcznie dobierany pod kątem jego długości i sztywności, stosując technikę hair-to-hair.

Wady:

Wysoka cena. Ma to swoje uzasadnienie w żywotności, jakości wykonania makijażu. Jednak pędzle nie są dostępne dla większości przypadkowych dziewcząt i profesjonalnych wizażystów.

Pędzle Zoeva

Niemieckie pędzle Zoeva mają pod wieloma względami podobny kształt do MAC, a także są składane ręcznie.

Plusy:

Cenę można przypisać zarówno plusom, jak i minusom. W porównaniu ze szczoteczkami MAC są 2 razy tańsze, ale nadal drogie i niedostępne dla większości.

Wady:

2 razy tańsze niż MAS, odpowiednio, pod względem objętości włókien, są prawie 2 razy mniej gęsto upakowane we wkładzie.

Pędzle Faberlik

Faberlik produkuje wysokiej jakości kosmetyki tlenowe w przystępnej cenie - firma jest w tym profesjonalna. Pędzle do makijażu (do których potrzebny nie zawsze jest jasny ze względu na ich dziwne kształty) mają przeciętne. Generalnie - nie ich mocna strona, więc można powiedzieć, że jakość instrumentów jest akceptowalna, ale nie profesjonalna.

Pędzle do makijażu: po co, profesjonalne zestawy, recenzja najlepszych marek: Zoeva, Feberlik, Mac, Rive Gauche

Ich narzędzia świetnie nadają się do użytku domowego, ale profesjonaliści z nimi nie pracują.

Z profesjonalistów:

 • przystępna cena,
 • dobra jakość.

Cons:

 • nie nadają się do profesjonalnych pędzli.

Pędzle Rive Gauche

Pędzle Rive Gauche można zaliczyć do półprofesjonalnych.

Plusy:

 • cena jest poniżej średniej;
 • naturalny stos.

Wady:

 • skromny asortyment, więc kompletny zestaw pędzli dla wizażysty nie może być złożony.

Pędzel Kabuki

Prawdziwy klasyczny pędzel kabuki jest zawsze wykonany z drewna i naturalnego włosia. Jego trzonek jest krótki, szeroki, płaski, a część wełniana jeszcze szersza, gęsto wypchana najdelikatniejszym włosiem. Jednym pociągnięciem pędzla można pudrować połowę twarzy, drugim - drugim.

Wizualny film o używaniu pędzla kabuki do makijażu twarzy:

Kabuki nakłada puder gęstą warstwą, łatwo łączy przerosty zarówno z pudrem jak i różem. Dzięki krótkiemu uchwytowi można go wziąć prawie u nasady, aby zwiększyć nacisk, a puder ułożyć w jeszcze gęstszą warstwę lub odwrotnie delikatnie zetrzeć (rozciągnąć) zbyt gęstą warstwę na całej twarzy.

Wielu producentów jest sprytnych: robią syntetyczne pędzle, które wyglądają jak klasyczne kabuki, zastępując drewnianą nóżkę plastikową lub metalową.

Duofiber

Klasyczny duofiber składa się z dwóch rodzajów włosia: koziego i syntetycznego. Koza - krótka, wchłania nadmiar podkładu; syntetyczny wciąga produkt w najcieńszą warstwę na całej twarzy.

Kiedy na syntetycznym włosiu nie ma już produktu i wysycha, koza, która wchłonęła poprzedni nadmiar, zaczyna je oddawać po naciśnięciu, a biały włos podnosi je i nadal naciąga na skórę.

Duofiber doskonale sprawdza się także w wygaszaniu tłustych korektorów.

Wachlarzowaty

Szczotka w kształcie wachlarza przeznaczona jest do usuwania nadmiaru suchego produktu. Jest naturalny, gęsto upakowany, - do strząsania pudru, a krótszy naturalny i syntetyczny, - do strząsania luźnych cieni. Do rozświetlacza można użyć naturalnego wachlarza, ponieważ wygodnie rozprowadza go po kości policzkowej.

Do fundacji

Pędzle do makijażu, a mianowicie do tonu, są różne, a który z nich zależy od ich projektu i rozmiaru.

Ale każdy jest dobry na swój sposób:

 • Duofiber cienko rozciąga produkt.
 • Płaski nylon łatwo kontroluje gęstość produktu. W obszarze ubytków za pomocą tego pędzla wygodnie jest nakładać ton w gęstej warstwie, natomiast na oczyszczone obszary skóry podkład można rozciągnąć tak, jakby nie był na twarzy.
 • Gęsto upakowane, krótkie, prosto ścięte lub fazowane szczotki są również wygodne, ponieważ rozprowadzają produkt równomiernie, ale w gęstszej warstwie.
 • Używają również gąbki. Nawilżony wodą ekonomicznie współpracuje z produktem.

Niektóre pędzle tonujące nadają się do rzeźbienia twarzy i nakładania różu.

Do korektora

Dostępne są 2 rodzaje pędzli do korektora: płaski korpus i płatek. Wygodne jest użycie płatka do leczenia obszarów monetą, zaczerwienieniem pod skrzydłami nosa. Korektor rozprowadza się niewidoczną cienką warstwą. Pędzelkiem do płatków można łatwo zablokować bordowe naczynia, ale szczoteczka nie poradzi sobie z problemami ulgi, na przykład wypukłym pryszczem.

Do tych celów odpowiednia jest płaska beczka, której rozmiar odpowiada pryszczowi. Beczka nakłada korektor grubymi warstwami, aby rozwiązać problemy skórne.

Na proszek

Pędzle do pudru wykonane są z naturalnego włosia. Ich wielkość i kształt są różne w zależności od producenta. Kabuki wykona pracę najlepiej. Jeśli pędzel do pudru nie jest zbyt szeroki, można go użyć do różu i bronzera.

Pędzle do konturowania i strobingu

Do konturowania odpowiedni jest cienki duofiber. Można go rozprowadzić płynnym lub sztyftowym konturem cienką warstwą. Używają również płaskiej syntetycznej szczotki. Z profilu wygodnie jest narysować cienkie paski w obszarze rzekomej kości policzkowej, az przodu zacienia ten pasek do stanu niezauważalnego.

Pędzle do makijażu: po co, profesjonalne zestawy, recenzja najlepszych marek: Zoeva, Feberlik, Mac, Rive Gauche

W sprzedaży pojawiły się szczotki rybne i podobne do szczoteczek do zębów, tylko okrągłe. Są bardzo ciasno spakowane i dobrze wykonują swoją pracę, gdy nie ma więcej niż dwie minuty na konturowanie twarzy. Aby uzyskać rozświetlacz w płynie, użyj pędzli z włosiem syntetycznym, a duplikuj za pomocą suchego rozświetlacza i narzędzi z naturalnym.

Na rumieniec

Aby uzyskać róż, zrób małe owalne pędzle, w kształcie pochodni, jajowate, lekko fazowane i bujne.

Musisz je wybrać zgodnie z typem osoby:

 1. Aby uzyskać twarz w kształcie rombu, wyciąć pędzle, ponieważ ten rodzaj różu polecany jest do rozprowadzenia w obszarze poniżej kości policzkowych, gdzie zwykle nakłada się kontur. Sam kontur nakłada się na boczne szerokie kości policzkowe. To przybliży twarz do owalnego kształtu i pomoże z tym ściętym pędzelkiem do różu.
 2. W przypadku owalnej twarzy odpowiednie są średniej wielkości pędzle w kształcie palnika. Są to łatwe do brązowienia jabłka, które powstają, gdy się uśmiechasz.

Do pracy z kremowym różem w sztyfcie nadaje się syntetyczny pędzel lub duofiber.

Pędzle do cieni

 • Suche cienie są dobrze rozprowadzane za pomocą pędzli z naturalnego włosia.
 • Beczki o różnej wielkości i kształcie nakładają cienie w kropkowany sposób.
 • Płatki rozprowadzają cień na większości powiek. Cienkie, płaskie, krótkowłose pędzle przeznaczone są do aplikacji cieni na krawędzi rzęskowej.
 • Wszystkie narzędzia do wtapiania cieni do powiek są jak mała latarka.

Do eyelinera

Cienkie syntetyczne pędzle nadają się do linera. Płaską kreską możesz wbić eyeliner w rzęsy. Możesz narysować linię. Im cieńszy obszar roboczy, tym wdzięczniejsza będzie linia strzałki.

Do brwi

W przypadku brwi odpowiedni jest ścięty pędzel i pędzelek. Fazowane - możesz narysować brwi, a pędzelkiem - odcień, grzebień, styl. Do pracy z cieniami do brwi potrzebny jest pędzelek z naturalnym włosiem, cienkim i elastycznym. Do pomadek do brwi - syntetyczny.

Na usta

Pędzle do ust są średnie, płaskie. Im krótszy i twardszy włos oraz ostrzejsza krawędź, tym mniej wygodne jest dla niej nakładanie płynnej szminki, ale może nanieść kontur szminki w sztyfcie. Produkują również jednorazowe aplikatory do ust.

Nie są spłukiwane, więc są wygodne w użyciu w salonie, gdy klienci są na melasie.

Przechowywanie i pielęgnacja pędzli

Do pielęgnacji pędzli są teraz sprzedawane specjalne szampony i karbowane poduszki.

Pędzle do makijażu: po co, profesjonalne zestawy, recenzja najlepszych marek: Zoeva, Feberlik, Mac, Rive Gauche

Aby odejść, możesz:

 • używaj zwykłego szamponu;
 • dowolna powierzchnia falista;
 • wysuszyć naturalnie.

Nie możesz:

 • moczyć przez chwilę w wodzie;
 • myć mydłem;
 • osuszyć ręcznikiem lub suszarką do włosów;
 • grzebień z grzebieniem.

Pędzle należy dobrze wypłukać. Pozostałości kosmetyków, które zapychają się u nasady włosów, zawierają dużo bakterii, które następnie dostają się do porów i zapalają skórę.

Niemożliwe jest zanurzenie pędzla w wodzie z 3 powodów:

 • klej puchnie, przestań trzymać włosy;
 • wilgoć pozostanie w miejscu kleju i kosmków, pojawi się pleśń;
 • wkład może rdzewieć.

Pędzle do makijażu (informacje o tym, który z nich przydaje się w wizażu, są w pełni objęte informacjami w artykule) mogą trwać dłużej przy odpowiedniej pielęgnacji. Jak je wysuszyć? Można je rozłożyć na papierowych serwetkach, ale lepiej powiesić je „włosami”.

Pędzle do ust i eyeliner można dobrze czyścić dowolnym olejem i ręcznikiem papierowymjeśli nie masz pod ręką kranu, mydła i wody. Aby po wypłukaniu i wysuszeniu szczoteczki dobrze zachowały swój kształt można na nie założyć siateczkę „kompresyjną” lub pończochę.

Projekt artykułu:E. Chaikina

Przydatne wideo na temat pędzli do makijażu

Spisek o tym, które pędzle są używane do makijażu iw jakich przypadkach są używane:

Oceń artykuł
Moda, styl, makijaż, manicure, pielęgnacja ciała i twarzy, kosmetyki
Dodaj komentarz

 1. Veronica

  Och, chwalę się - mam prawdziwego Kabuki! Został podarowany lekarzowi - różni się od aliespressovka jak niebo i ziemia. Kiedy się maluję, czuję się z nią jak prawdziwy elf - wszystko jest takie nieuchwytne, ale bajecznie wypada, że ​​potem już tylko widok na mnie obolałych oczu :))

  Odpowiedzieć

Makijaż

Manicure

Fryzury