Gradient włosów od ciemnych do jasnych. Zdjęcie

Farbowanie włosów jest zawsze na czasie i nie wychodzi z mody, ale nowoczesne techniki uzyskują za każdym razem nowe zasady. Teraz można usłyszeć takie nazwy jak „ombre”, „balayazh”, „shatush”, „sombre” i inne, ale wszystkie one sugerują płynne przejście koloru z ciemnego na jasny. Gradient włosów można odtworzyć nie tylko w salonach fryzjerskich.

Istnieją techniki, które pozwalają samodzielnie odtwarzać farbowanie włosów różnymi kolorami w domu i uzyskać przyzwoity efekt.

Polecane dla?

Gradient włosów od ciemnego do jasnego jest delikatniejszą technologią farbowania włosów, ponieważ nie ma na celu farbowania wszystkich pasm, a jedynie ich dolną i środkową część. Ponadto różnice w rozciągliwości kolorów mogą być różne, w tym w połączeniu z naturalnym odcieniem bazowym. Większość technologii pozwala uczynić granicę przejścia kolorów prawie niewidoczną.

Gradient włosów od ciemnych do jasnych. Zdjęcie

Aby uzyskać płynne przejście koloru na włosach, można zastosować różne odcienie i kolory. Mogą to być naturalne jasne i ciemne odcienie lub jasne, nienaturalne. Świetne połączenie czerwieni i czerni lub ciemności z niebieskim lub fioletowym.

Kolorowanie podobną techniką jest odpowiednie dla każdej kobiety w każdym wieku i podstawowym odcieniu pasm. Ważną zasadą w tym przypadku jest harmonijny wybór kombinacji kolorów i tonów, biorąc pod uwagę indywidualne cechy wyglądu.

Bardzo często spotyka się kobiety o ciemnych włosach, które utworzyły gradient z jasnymi odcieniami farby na końcach. Rozjaśnione loki odmładzają twarz i upiększają wygląd. Można również uzyskać efekt „spalonych włosów”, który wygląda nie mniej pięknie, choć prawie niezauważalnie.

W przypadku blondynki rozjaśnianie końcówek jest prawie niemożliwe, więc uciekają się do jasnych, nienaturalnych tonów. Zamiast rozjaśniania możesz użyć przyciemnienia pasm.

Gradient włosów od ciemnych do jasnych. Zdjęcie

Prawidłowy wybór gradientu zależy również od wieku fashionistki. Młode dziewczyny używają głównie niestandardowych kolorów (karmazynowy, czerwony, różowy, niebieski). Ale nie zaleca się przeprowadzania takich eksperymentów na starszych kobietach. Wskazane jest, aby wybrać odcienie bliższe naturalnym, w zależności od ich koloru.

Istnieje kilka technik gradientowych, wszystkie są do siebie podobne, ale mają ważne charakterystyczne cechy, które wpływają na ogólny wygląd fryzury.

Kilka znanych technik kolorowania gradientowego:

TechnikaOpis
OmbreMalowanie odbywa się z płynnymi, miękkimi przejściami z jednego tonu na drugi. W tym przypadku odcinek okazuje się dość skuteczny, linia przejścia jest wyraźnie widoczna. Farbowanie odbywa się poprzez rozłożenie włosów na małe loki, z pewnymi wyraźnymi pociągnięciami. Włosy ciemne u nasady mają tendencję do gładkiego rozciągania się w jaśniejsze końce. Wygląda nie do pobicia na fryzurach z długimi lokami, podkreślając jego integralność.
BalayazhKoloryzacja przeprowadzana jest technologią francuską, która sprawia wrażenie spalonych włosów. Plamy farby nakładane są chaotycznie, gwałtownymi ruchami. Najpierw pomalowane są boczne loki, a następnie dolne.
ShatushGradient jest wykonany przy użyciu włoskiej technologii. Polega na tworzeniu na włosach refleksów słonecznych poprzez rozjaśnianie pojedynczych loków. Przed zabiegiem pasemka włosów do farbowania są najpierw czesane. Malowanie odbywa się dowolnymi pociągnięciami, po nałożeniu roztworu nie nakłada się folii ani polietylenu.Metoda doskonale podkreśla delikatny obraz. Odpowiedni zarówno do długich, jak i średnich loków.
DegradowaćTechnologia degradacji jest pod wieloma względami podobna do ombre i sombre, ale jednocześnie zapewnia płynne rozciąganie tonu przy użyciu jasnych, nienaturalnych odcieni.

Zalety i wady

Gradient włosów od ciemnych do jasnych doskonale zdobi wizerunek każdej kobiety, czy to młodej dziewczyny, czy kobiety w wieku. Jednocześnie technikę Color stretching można wykonać na każdym typie i owalu twarzy, a także na każdym kolorze włosów.

W ostatnich latach technologia ta staje się coraz bardziej popularna, ponieważ główną zaletą jest możliwość udekorowania swojego wyglądu i przyciągnięcia uwagi. Ponadto gradientowa kolorystyka wizualnie odmładza kobietę nawet w wieku dorosłym.

Korzyści:

 • wygląd staje się bardziej elegancki i jasny;
 • twarz staje się wyraźniejsza, linie są wyraźniejsze;
 • fryzura wizualnie odmładza kobietę;
 • nie możesz już tak uważnie podążać za końcami włosów, ponieważ będą one służyć tylko jako ozdoba głównej fryzury;
 • stworzenie niepowtarzalnego, wdzięcznego i niepowtarzalnego wizerunku;
 • dopuszczalność eksperymentów z różnymi odcieniami często zmienia obraz.

Gradient włosów od ciemnych do jasnych. Zdjęcie

Wiele kobiet preferuje tę technikę farbowania, ponieważ sprawia, że ​​są jaśniejsze i piękniejsze. Fryzura tylko podkreśla i poprawia wygląd oraz tworzy nowy, niepowtarzalny wizerunek.

Wady technologii:

 • trudność samodzielnego wykonania tej technologii malowania;
 • idealny tylko do długich pasm, na krótkich włosach wygląda brzydko, czasem niezdarnie;
 • na pasmach o ciemnym odcieniu bazowym gradient wygląda piękniej, dlatego brązowowłose kobiety i brunetki mogą go używać bez ograniczeń, ale na jasnych lokach taka technika nie zawsze się powiedzie.

Gradient włosów od ciemnych do jasnych. Zdjęcie

Nawet biorąc pod uwagę te wady, zalety kolorowania gradientowego są wielokrotnie większe. Przejście od ciemnego do jasnego odcienia wygląda bardzo efektownie i naturalnie.

Zasady doboru kolorów

Gradient na włosach i wybór koloru zależy od kilku czynników: odcienia oczu i skóry twarzy, podstawowego koloru włosów, wieku, długości loków. Najbardziej optymalny gradient to od ciemnego do jasnego. Ale nawet jeśli technologia jest wykonywana przez blondynki, powinieneś wybrać jasne kolory, aby harmonizowały i razem tworzyły nowy naturalny obraz.

Aby prawidłowo rozciągnąć, musisz przestrzegać kilku zaleceń:

 • jeśli wybierzesz jeden zimny kolor, drugi powinien być również zimny i odwrotnie;
 • zimne kolory dobrze komponują się z tym samym rodzajem skóry (blady, marmurowy), a także z zimnym odcieniem oczu (niebieski lub szary);
 • ciepłe odcienie farby dobrze komponują się z ciepłym odcieniem skóry (brzoskwiniowym lub ciemnym) i tymi samymi oczami (ciemnymi i zielonymi).
Gradient włosów od ciemnych do jasnych. Zdjęcie
Rodzaje gradientu włosów: od ciemnego do jasnego

W przypadku blondynów kolory farb dobierane są zgodnie z rodzajem blondynki:

 • dla dziewcząt o jasnym odcieniu skóry idealne są platynowe, jesionowe lub perłowe loki;
 • jeśli kobieta ma ciepły odcień skóry, ma ciemne lub zielone oczy, wskazane jest wybranie kompozycji kolorystycznych o pszenicznym lub złotym odcieniu;
 • dla przedstawicieli o jasnobrązowych pasmach zaleca się wybór karmelowego lub bursztynowego odcienia roztworu barwiącego.

W przypadku włosów blond stosuje się głównie technikę gradientu przyciemniania.

W przypadku brunetek wybiera się ciemniejsze odcienie kompozycji barwiącej, głównie w jasnobrązowej palecie:

 • w przypadku naturalnych ciemnych blond włosów lepiej wybrać barwniki o złotym odcieniu;
 • spokojne, nieagresywne odcienie są idealne dla naturalnych brązowowłosych kobiet;
 • naturalny jasnobrązowy kolor włosów wymaga rozjaśnienia o 3-4 tony;
 • stopniowe rozjaśnianie loków do blond jest idealne dla niebieskawo-czarnych włosów.

Gradient włosów od ciemnych do jasnych. Zdjęcie

Ciemny kolor pasm pozwala również na wiele eksperymentów.Na przykład spróbuj kombinacji z takimi kontrastującymi kompozycjami, jak fioletowy, niebieski, czerwony. Ale czerwone pasma powinny być cieniowane takimi farbami: brązową, złotą lub miedzianą.

Zalecenia dla różnych długości włosów

Wykonuje się gradient na włosach od ciemnego do jasnego, biorąc pod uwagę długość loków. Zgodność kombinacji kolorów i integralność wyglądu fryzury zależą od tego czynnika.

DługośćOpis i optymalne techniki malowania
DługieDługie pasma to świetna baza pod gradient, w którym odtworzysz najbardziej oryginalne i przyciągające wzrok pomysły. Można zastosować dowolną technikę gradientu. Niektóre technologie świetnie wyglądają na kaskadowych włosach. Ponadto na długich pasmach można łączyć nie 2, ale kilka odcieni farby, co doda dynamizmu całemu wyglądowi fryzury.
ŚredniTa długość pasm jest uważana za uniwersalną, ponieważ świetnie wyglądają na nich pełne i krótkie gradienty, można również zastosować kontrastowe i płynne przejścia odcieni. Jeśli kobieta ma kaskadową fryzurę, weneckie podkreślenie, shatush będzie jej pasować. Jeśli fryzura to bob z wydłużeniem lub bob, możesz użyć techniki sunlights lub babylights.
KrótkiNiemożliwe jest wykonanie płynnego gradientu na krótkich pasmach, nie są one w stanie ujawnić swojego pełnego potencjału i ujednolicić wizerunku kobiety. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem byłoby barwienie kontrastowe metodą degradacji. W przypadku zbyt krótkich fryzur odpowiednie są akcenty jasnego koloru na włosach w skroniach lub grzywce.
Z grzywką i bezJeśli jest huk, zawsze możesz się na nim skupić. Możesz pomalować go gradientem i uzyskać szykowny efekt, stosując techniki degradacji lub babylights. Jeśli nie ma grzywki, zawsze można położyć nacisk na dowolną technikę, w oparciu o długość loków.

Wybór materiałów

Już wiele osób samodzielnie opanowuje technikę barwienia gradientowego w domu, ale można to zrobić poprawnie tylko przy użyciu odpowiednich materiałów.

To:

 • farba o pożądanych odcieniach lub zestaw do gradientu;
 • kilka pojemników do przygotowania roztworów farb;
 • grzebień do oddzielania loków;
 • pędzel lub miękka gąbka do nakładania roztworu;
 • rękawiczki (kilka par);
 • specjalny film lub kawałek materiału, który musi zakrywać ramiona i tułów;
 • spinki fryzjerskie;
 • szampon i balsam.

Gradient włosów od ciemnych do jasnych. Zdjęcie

Warto dokładniej zastanowić się nad wyborem farby, wybierając odcień odpowiedni do rodzaju koloru skóry i podstawowego koloru włosów. W sprzedaży są całe zestawy do barwienia gradientowego, ale nie powinieneś wybierać tanich producentów, tylko wysokiej jakości rozwiązania są w stanie odtworzyć niezrównany wynik.

Niemożliwe jest użycie folii do wykonania tej technologii barwienia, ponieważ wyraźnie wyznacza ona granice przejścia.

Algorytm w domu

Bardzo trudno jest samodzielnie wykonać barwienie tą technologią bez pomocy z zewnątrz. Podstawową zasadą jest to, że roztwór należy nałożyć wystarczająco szybko na pasma, a następnie rozczesać grzebieniem.

Instrukcje dotyczące takiego barwienia będą następujące:

 1. Włosy rozłóż na 3 części: pasma boczne i tył głowy, przypnij spinkami lub spinkami do włosów. Jest wygodny do farbowania włosów cienkimi pasmami.
 2. Otwórz opakowanie z kompozycją barwiącą i utleniaczem, wyciśnij około 1/3 substancji do pojemnika. Nie warto od razu używać dużych ilości farby, ponieważ substancja barwiąca wysycha dość szybko.
 3. Wizualnie podziel włosy na strefy, wybierz połowę długości pasm, które chcesz zafarbować, nałóż rozcieńczony roztwór farby i odczekaj około 30 minut. Aby bardziej równomiernie farbować włosy, zaleca się podzielenie ich na pasma.
 4. Po upływie określonego czasu farbę zmyć ciepłą wodą przy użyciu szamponu. Wysusz loki suszarką do włosów.
 5. Teraz ponownie rozcieńczyć farbę środkiem utleniającym i pomalować nim całą powierzchnię pasm potrzebnych do barwienia. Końcówki są również ponownie farbowane.Kompozycję należy przechowywać nie dłużej niż 10 minut.
 6. Ponownie spłucz głowę szamponem, osusz gorącym powietrzem.
 7. Pozostały barwnik ponownie rozpuść w pojemniku i pomaluj nim końce loków, ale tym razem jest krótszy niż oryginalne zabarwienie. Ten czas należy zachować przez około 5 minut.
 8. Farbę zmywa się szamponem i balsamem. Loki suszy się suszarką do włosów.
 9. Jeśli gradient jest wykonywany w dwóch odcieniach farby, kompozycje należy rozcieńczyć w osobnych miseczkach i użyć różnych pędzli i rękawiczek. Ponadto należy wziąć pod uwagę ważną rekomendację: ciemniejsze odcienie nakładamy na czubek włosów, a jaśniejsze - na końce.

Gradient włosów od ciemnych do jasnych. Zdjęcie

Dziś gradient na włosach jest jedną z najpopularniejszych technik farbowania, jest stosowany w wielu krajach i kobietach w różnych kategoriach wiekowych.

Przejście koloru z ciemnego na jasny tworzy elegancki i niezrównany obraz, podkreśla prostotę i lekkość. Decydując się jednak na wykonanie takiego zdjęcia w domu, warto szczegółowo zapoznać się z instrukcją wykonania tej techniki i dobrać odpowiednie odcienie do indywidualnego rodzaju włosów, koloru oczu, kształtu i odcienia twarzy.

Gradientowe filmy do kolorowania

Mistrzowska klasa na temat gradientowego farbowania włosów z płynnymi przejściami:

Oceń artykuł
Moda, styl, makijaż, manicure, pielęgnacja ciała i twarzy, kosmetyki
Dodaj komentarz

Makijaż

Manicure

Fryzury