Europejski manicure. Co to jest, technologia wykonania, zdjęcie

Europejski manicure jest wyjątkowy technika pielęgnacji płytki paznokcia bez użycia narzędzi przekłuwających i tnących, zaprojektowanych tak, aby zadbać o estetyczne piękno dłoni, dostarczać kobiecie lub mężczyźnie wyjątkowo bezbolesnych i jedynie przyjemnych doznań. Popularność unikalnej techniki „nieobrzynanej” tłumaczy się nowoczesnymi innowacjami technicznymi, które umożliwiają prowadzenie takich sesji zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak iw domu.

Cechy europejskiego manicure

Historia manipulacji paznokciami w rozwoju cywilizacji uważana jest za jedną z najstarszych, sięgającą tysiącleci. Archeolodzy znaleźli zestawy do obróbki płytek paznokciowych podczas wykopalisk w ruinach Babilonu. Znalezione instrumenty mają około 3000 lat.

Europejski manicure. Co to jest, technologia wykonania, zdjęcie
Europejski manicure jest delikatniejszy

Badanie znalezionych artefaktów umożliwiło dokonanie niesamowitego odkrycia - okazuje się, że biznes manicure istniał nie tylko w starożytnym Egipcie, ale również rozwijał się całkiem pomyślnie. To nie przypadek, że całkiem profesjonalne przepisy na piękno, w tym na paznokcie, zostały opisane w słynnej księdze królowej Kleopatry.

W Niebiańskim Imperium długie i zadbane płytki paznokcia miały nieco inne znaczenie - świadczyły o mądrości ich właściciela. W starożytnej Rosji pielęgnacja paznokci, zwłaszcza strzyżenie, była owiana tajemnymi i przesądnymi znakami, była bardziej emocjonalna niż estetyczna.

Sztuka manicure w swojej nowoczesnej reprezentacji powstała około połowy XIX wieku. i od tego czasu nieustannie się rozwija, podążając za trendami mody i nowinkami technologicznymi. Tradycyjnie techniki pielęgnacji dłoni polegały na kąpieli w celu namoczenia płytki paznokcia, a następnie obróbce za pomocą nożyczek i innych narzędzi tnących.

Europejski manicure. Co to jest, technologia wykonania, zdjęcie

Historycy kojarzą rozwój nieobrobionej metody pielęgnacji paznokci z panowaniem francuskiego króla Ludwika Filipa, dla którego, jak głosi legenda, opracowano technikę, która stała się popularna wśród arystokratycznych warstw społeczeństwa.

Nazwa „manicure europejski” oznacza delikatny i bezpieczny sposób wykonania zabiegu. Istota kosmetycznego rytuału tkwi w cechach przygotowania i obróbki naskórka, na który nakłada się specjalny płyn do demakijażu. Produkt zawiera kwasy i inne substancje, które pomagają zmiękczyć i rozpuścić ten obszar skóry.

Mistrzowi pozostaje tylko ochrona trzonu paznokcia - odepchnięcie i usunięcie naskórka specjalnym pomarańczowym patyczkiem lub popychaczem / skrobakiem. Boczne rolki również pozostają nienaruszone, tylko nieznacznie cofnięte tym samym narzędziem.

W takim przypadku wyklucza się zarówno uszkodzenie skóry lub płytki paznokcia, jak i pojawienie się krwi lub bolesnych ran. Sesja kompetentnie wykonanych manipulacji nie powoduje żadnych nieprzyjemnych wrażeń, skuteczny efekt po kilku przyjęciach utrzymuje się przez wiele miesięcy.

Zalety i wady

Manicure europejski to całkowicie nowa metoda pielęgnacji dłoni, której główną zaletą jest to, że skóra wokół płytki paznokcia nie jest odcinana, ale delikatnie odsuwana, po czym wykonywany jest tradycyjny zestaw niezbędnych środków.

Europejski manicure. Co to jest, technologia wykonania, zdjęcie

Zalety proponowanej technologii tkwią w następujących czynnikach:

 • Zabieg nieobrzynany jest szczególnie odpowiedni dla osób o kruchych, łamliwych i cienkich paznokciach, a także delikatnej skórze, która wymaga delikatnego obchodzenia się z łuskami ze względu na blisko rozstawione naczynka.
 • Prezentowana opcja, stosowana w domu, wyróżnia się znaczną oszczędnością zarówno pod względem środków wydanych na zbliżającą się sesję na zakup niezbędnych materiałów, jak i pod względem czasu spędzonego - standardowa procedura zajmie łącznie nie więcej niż 20-30 minut.
 • Ważnym plusem jest czynnik emocjonalny. Taka delikatna technika nie wywołuje paniki nawet zanim metalowe pęsety zaczną „obszywać” krawędzie. Podczas wykonywania manicure europejskiego nie ma bólu ani innych nieprzyjemnych wrażeń, którym towarzyszy uczucie dyskomfortu.
 • Szczególne znaczenie ma bezkrwawa i higiena zabiegu, nie ma ryzyka infekcji.
 • Skórka w procesie aranżowanych wydarzeń nie jest poddawana naprężeniom mechanicznym, praca mistrza ma na celu uwolnienie łożyska paznokcia. Taka manipulacja wzmacnia korzeń paznokcia, sprzyja jego rozwojowi i zapewnia swobodny dostęp tlenu.
 • Możliwość wymiany narzędzi tnących na kosmetyki skutecznie zmiękczające strukturę skóry pozwala na jej obróbkę bez ostrych pęsety (pęsety), po czym dalszy wzrost naskórka znacznie spowalnia, dzięki czemu manicure można wykonywać znacznie rzadziej.
 • Stosowanie zmywaczy, które zawierają witaminy, kwasy owocowe i mlekowe, oleje i ekstrakty roślinne, wpływa pozytywnie na stan płytki paznokcia i skóry, poprawia jakość naskórka, usuwa martwą tkankę bez szkody dla żywych.

Prezentowana technika ma jednak pewne wady i obiektywne wady.

Wybierając tę ​​technikę, należy wziąć pod uwagę następujące istotne okoliczności:

 • Manicure europejski nie jest odpowiedni dla osób z problematycznymi skórkami - zdeformowanymi, przesuszonymi, zmienionymi, szybko rosnącymi i gęstymi;
 • ta technika nie jest odpowiednia dla przedłużonych paznokci;
 • proces przejścia od klasycznej techniki z użyciem nożyczek i innych narzędzi tnących do zabiegów nieobrzynanych wiąże się z koniecznością częstszego odnawiania wykonanej powłoki;
 • aby naskórek był jak najbardziej miękki i giętki, konieczne jest regularne przeprowadzanie niezbędnych manipulacji - systematyczne odsuwanie naskórka, traktowanie go specjalnie dobranymi kompozycjami nawilżającymi i odżywczymi zawierającymi składniki roślinne;
 • w niektórych przypadkach środki stosowane do zmiękczania naskórka mogą powodować reakcję alergiczną;
 • wynik wykonanych zabiegów można zaobserwować dopiero po 5-6 razy.

Zaleca się, aby pierwsza sesja proponowanej techniki nieobrobionej odbyła się w salonie, w którym usługi te wykona profesjonalny pracownik o dopracowanej do perfekcji technice i zgromadzonym doświadczeniu.

Rodzaje manicure europejskiego

Specjalista salonowy pomoże dobrać odpowiednią technikę, która obiektywnie oceni cechy skóry, stan płytki paznokcia, uwzględniając osobiste preferencje klienta. Mistrz nie tylko wykona wszystkie niezbędne manipulacje, ale także udzieli przydatnych wskazówek i zaleceń dotyczących samodzielnej obróbki paznokci w domu.

Europejski manicure. Co to jest, technologia wykonania, zdjęcie

Manicure europejski to szansa na indywidualne podejście do utrzymania dłoni w należytej kondycji dla zadbanej Pani.

W tabeli przedstawiono najpopularniejsze typy opracowanych technik, ich krótką charakterystykę:

Nazwiska technikówCechy działań kosmetycznych
Manicure na mokro (na gorąco)Prezentowana technika (maceracja), przypominająca swego rodzaju relaksację, uznawana jest za elitarną, odpowiednią dla łamliwych paznokci, stosuje się ją również w przypadku słabych, silnie zarośniętych, niekiedy z uszkodzeniem powstawania bolesnych mikropęknięć naskórka.

Aby zminimalizować te komplikacje, stosuje się gorące kąpiele, których temperatura sięga 50 ° C. Palce zanurza się w pojemniku z podgrzewanym balsamem, olejem (np. Oliwkowym), śmietaną lub esencją nawilżającą. Osłabione paznokcie, w tym płytki po zbudowaniu lub bezskutecznym usunięciu lakieru żelowego, najlepiej przechowywać w wywarach z lipy, szałwii, pokrzywy lub mięty.

Ekspozycja na wysokie temperatury przyczynia się do stężenia mikroelementów przydatnych dla skóry i paznokci, co prowadzi do szybkiego i mocnego efektu. Po uzyskaniu efektu czarodziej przechodzi do podstawowych manipulacji. Zaleca się przeprowadzać podobną procedurę raz w miesiącu.

Manicure brazylijski spaTo całkiem nowy rodzaj pielęgnacji paznokci. Prezentowana technika ma technikę zbliżoną do poprzedniej, tylko zamiast gorących kąpieli stosuje się rękawiczki, w których paznokcie wydają się zanurzone w nawilżających kompozycjach wzbogaconych o składniki mineralne. Ten etap sesji trwa około 10-15 minut, po czym rękawiczki są zdejmowane pojedynczo, paznokcie obrabiane są w zwykłej kolejności dla europejskiego manicure.

Wszystkie niezbędne akcesoria do domowego użytku tej techniki znajdują się w jednorazowych zestawach.

Manicure na suchoMetoda ta nie kojarzy się z zabiegami „kąpieli” w celu zmiękczenia (naparowania) naskórka, dlatego polecana jest do leczenia mocnych i zdrowych paznokci bez uszkodzeń mechanicznych. Cechą tej techniki jest brak specjalnych urządzeń do jej wykonania, możliwość wykonywania manicure zarówno w domu, jak iw każdym innym miejscu, na przykład podczas podróży. Po prostu naskórek traktuje się zmywaczem (rozpuszczającym żelem w celu usunięcia martwej tkanki), po czym pozostaje przesuwanie bocznych rolek, wykonywanie zabiegów oczyszczających, smarowanie płytek utwardzaczem.
Technika łączonaTen rodzaj manicure jest przeznaczony do przypadków, w których nie można zrobić tylko z europejską technologią, ponieważ istnieje potrzeba wyeliminowania niektórych wad, na przykład zadziorów, za pomocą kleszczy lub innych metalowych narzędzi. Dzięki tej technice można łączyć techniki „na sucho” i „na mokro”, co jest ustalane indywidualnie.
Manicure sprzętowyTo rodzaj manicure nieobrzynanego salonowego, który wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia przeznaczonego do szlifowania paznokci za pomocą obrotowych dysz. Technika ta jest uważana za jedną z odmian techniki „na sucho”.

Europejski manicure wymaga dokładnego przestudiowania opracowanej technologii, ponieważ wybór odpowiedniej opcji to ważna decyzja dla każdej kobiety. Ogólne informacje o rodzajach przedstawionych technik pozwolą ci uzyskać odpowiedzi na główne pytania w celu przygotowania się do manipulacji w domu.

Który manicure jest lepszy: z krawędziami lub nieobrzynanymi

Odpowiedź na to pytanie leży w płaszczyźnie fizjologicznej - technika nieobrzynana jest odpowiednia dla posiadaczy delikatnej, cienkiej skóry bez szorstkich, szybko rosnących obszarów naskórka, które można usunąć jedynie w klasyczny sposób za pomocą nożyczek i kleszczy.

Europejski manicure. Co to jest, technologia wykonania, zdjęcie

Każda z technik - tradycyjna czy europejska - ma zarówno zalety, jak i wady. Przy wyborze jednej z technik zdrowie i piękno paznokci ma ogromne znaczenie, dlatego w tej kwestii warto skontaktować się z profesjonalnym kosmetologiem w celu uzyskania kompleksowej porady.

Czego potrzebujesz do manicure

Manicure europejski to przede wszystkim wyposażenie domowej procedury w specjalne akcesoria i niezbędne środki.

W skład zestawu na najbliższą sesję powinien wchodzić następujący zestaw instrumentów i związanych z nimi kompozycji:

 • Ręcznik. Ten atrybut przyniesie maksymalne korzyści, jeśli jest wykonany z naturalnej tkaniny bawełnianej, ma doskonałą higroskopijność (zdolność do oddawania i pochłaniania wilgoci) włókien. Do tych celów nadają się również jednorazowe serwetki papierowe, które chociaż są spożywane w zwiększonych ilościach, są uznawane za możliwie najbardziej higieniczne.
 • Zbiornik wodny. Pojemnik należy dobrać tak, aby dłoń mogła się w nim swobodnie zmieścić.
 • Płatki kosmetyczne / waciki i zmywacze do paznokci. Wybór niezbędnych preparatów płynnych (z amoniakiem lub bez) zależy od konkretnego rodzaju powłoki - z lakierem zwykłym lub żelowym.
 • Pomarańczowe patyczki. Ten przedmiot, wykonany z drzewa o tej samej nazwie, ma właściwości antyseptyczne i jest przeznaczony do jednorazowego użytku. Każdy sztyft jest ostry z jednej strony, przeznaczony do czyszczenia przestrzeni pod płytką paznokcia, az drugiej ścięty, aby usunąć naskórek po zmiękczeniu.
 • Pchacz wykona podobne cele zamiast pomarańczowych kijów (szpatułka do manicure wykonana w formie topora lub włóczni) lub skrobaczka. Które narzędzie preferować - musisz zdecydować indywidualnie. Wysokiej jakości popychacze, wykonane ze stali medycznej, nie ślizgają się w dłoni podczas pracy, wymagają jednak ostrożnej obsługi, ponieważ ostre ostrza mogą uszkodzić płytkę paznokcia. Plastikowe odmiany takich urządzeń są uważane za krótkotrwałe, dlatego nie są popularne wśród manikiurzystów. W domu nadal bezpieczniej jest używać drewnianych przedmiotów.
 • Pilnik lub buff do polerowania... Ten dodatek, najczęściej wykonany w formie wielościanu, pokryty jest specjalnym materiałem naturalnym lub sztucznym o wysokim stopniu ścieralności (twardości). Takie narzędzie jest przeznaczone do przygotowania gwoździa do nałożenia lakieru - szlifowania i wygładzania istniejących nierówności płytki. Częste korzystanie z pliku nie powinno być nadużywane, wystarczy użyć go 1-2 razy w miesiącu.
 • Olejek do skórek. Podobny skład można kupić w aptece, preferując takie substancje nasycone, jak na przykład brzoskwinia, produkt z drzewa herbacianego, masło shea i inne składniki. Narzędzie służy na ostatnim etapie do usunięcia naskórka. Wybierając zmywacze lub keratoliki, warto zwrócić uwagę na składniki, które zawierają: witaminę E, kwas mlekowy i owocowy.
 • Baza. Substancja jest reprezentowana przez gęstą masę gumową, która służy do wyrównania płytki przed jej bezpośrednim zabrudzeniem lakierem żelowym, poprawia przyczepność („przywieranie”) do paznokcia oraz zapobiega odpryskiwaniu.
 • Elementarz. Rola tego składnika polega na tłumaczeniu tego terminu z języka angielskiego i oznacza słowo „elementarz”. Narzędzie spełnia niemal taką samą funkcję jak baza, ale ma zasadnicze różnice - substancja nie tworzy samodzielnej warstwy, służy do odtłuszczania i osuszania płytki paznokcia, działa jak rodzaj taśmy klejącej, zapewniając „sprzężenie” tworzywa sztucznego i paznokcia. Zaktualizowana wersja lekko miękkiego w dotyku lakieru do paznokci z półprzezroczystym efektem satyny to matowy lub błyszczący top.
 • Pumeks. Jest to uniwersalne narzędzie wykonane z naturalnego materiału techniką nieobrzynaną. Wskazane jest, aby wybrać produkt o zaokrąglonych końcach i małych komórkach.

Europejski manicure. Co to jest, technologia wykonania, zdjęcie

Manicure europejski to zadbane dłonie o delikatnej i aksamitnej skórze, doskonale obrobione paznokcie. Na ostatnim etapie zdecydowanie powinieneś użyć wysokiej jakości kremu do rąk.

Taki standardowy produkt, który jest niezbędny do wygładzenia uczucia suchości skóry, spełnia jeszcze jedną ważną funkcję - działa jako bariera naskórkowa (lipidowa), skutecznie rozwiązując wiele problemów skórnych.

Cechy europejskich pilników do manicure

Podczas wykonywania techniki nieobrzynanej specjalistyczne narzędzie różni się od zwykłych przedmiotów używanych do korygowania długości i kształtu płytki paznokcia.

Zasada działania pilnika, zaprojektowanego specjalnie do manicure europejskiego, pozostaje ta sama, ale cechy konstrukcyjne przedmiotu mają specyficzne cechy ze względu na przeznaczenie akcesorium - aplikacja na miękkie, nie zrogowaciałe obszary skóry następuje z najbardziej delikatnym i bezpiecznym efektem.

Europejski manicure. Co to jest, technologia wykonania, zdjęcie

Materiał pilnika, wykonany ze szkła, kryształu lub pokryty diamentem, jest szczególnie elastyczny i elastyczny, struktura przedmiotu powtarza konfigurację plastra miodu.

Podczas manipulacji na wcześniej wyparzonych palcach, instrument pozostaje suchy, co pozwala na bezproblemową pracę pilnikiem w dowolnym kierunku bez ryzyka zranienia skóry / naskórka lub spowodowania nawet minimalnego uszkodzenia.

Technologia domowa

Technologia prezentowanej nieobrzynanej techniki nie jest jednak skomplikowana aby uzyskać maksymalny efekt, konieczne jest wyraźne wykonanie następujących czynności krok po kroku:

 1. Najpierw musisz dokładnie umyć ręce, potraktować je środkami antyseptycznymi. Narzędzia mają zostać zdezynfekowane.
 2. Jeśli podczas zabiegu używany jest pumeks, należy go lekko zwilżyć, co zmiękczy kamień, nie powodując urazów tkanek przylegających do płytki paznokcia.
 3. Początkowo należy skorygować kształt i długość gwoździ, używając do tego specjalnego pilnika, trzymając go podczas pracy pod kątem 90 °. Najlepszą opcją byłoby szklane narzędzie, które nie uszkodzi skóry, nie pozwoli na pękanie lub rozdwajanie paznokci. Plik należy skierować w jednym kierunku. Aby płytki nie złuszczały się następnie, mistrzowie manicure zalecają nadanie paznokciom kwadratowego lub owalnego kształtu.
 4. Następnie można rozpocząć gotowanie na parze skóry dłoni za pomocą kompozycji zapachowych i zmiękczających. Przydatne będzie wstępne potraktowanie palców peelingiem, aby zmiękczyć skórę, jednocześnie usuwając małe zadziory.
 5. Jeśli nie masz pod ręką żadnych specjalnych produktów, możesz zrobić roztwór 3 litrów oczyszczonej wody, 10-12 kropli oleju bazowego, 5-6 plasterków cytryny, 2 łyżki. l. sól morska.
 6. W kolejnym etapie należy osuszyć palce ręcznikiem lub jednorazowymi serwetkami papierowymi, a następnie nałożyć na naskórek i otaczającą tkankę specjalny środek (zmywacz) o właściwościach zmiękczających. Jego czas trwania wskazuje producent na słoiku do pakowania.
 7. Następnie za pomocą pomarańczowego patyczka delikatnie, bez silnego nacisku na płytkę, przesuń naskórek do podstawy nasady paznokcia.
 8. Teraz konieczne jest przetworzenie opuszczonego łóżka za pomocą pumeksu. Należy to robić delikatnymi ruchami, kierując kamień w jednym kierunku, jakby wymazując jakiś napis gumką. Jeśli do tego celu używa się kremu, należy go nakładać na skórę i paznokcie okrężnymi drogami.
 9. Po wykonanych zabiegach należy usunąć resztki produktu kosmetycznego serwetką, nałożyć krem ​​zmiękczający na dłonie ruchami masażu.
 10. Jeśli musisz pomalować paznokcie kolorowym lakierem, płytki odtłuść podkładem, przed nałożeniem farby użyj wcześniej zakupionej bazy, a także topu.

Europejski manicure. Co to jest, technologia wykonania, zdjęcie

Manicure europejski to technika uniwersalna, dlatego przedstawiony zabieg jest w pełni odpowiedni zarówno dla płci pięknej, jak i dla silnej połowy ludzkości.

Film o europejskim manicure

Kurs mistrzowski z manicure europejskiego:

Oceń artykuł
Moda, styl, makijaż, manicure, pielęgnacja ciała i twarzy, kosmetyki
Dodaj komentarz

Makijaż

Manicure

Fryzury