Szybkie fryzury na krótkie włosy na każdy dzień. Zdjęcia, instrukcje jak to zrobić krok po kroku

Krótkie włosy to dość ograniczona dziedzina aktywności fryzjera. Aby stworzyć szybką fryzurę i nie zepsuć wyglądu jej właścicielowi, należy wziąć pod uwagę różne czynniki, które ukrywają wady i podkreślają zalety.

Zasady doboru fryzur na krótkie włosy w zależności od kształtu twarzy

Szybkie fryzury na krótkie włosy należy wybierać ze szczególną ostrożnością, biorąc pod uwagę główne kryteria, od których zależy początkowy wynik. Bez względu na to, jak profesjonalnie wykonywana jest fryzura, jeśli nie odpowiada owalowi twarzy, podkreśli tylko wady.

Szybkie fryzury na krótkie włosy na każdy dzień. Zdjęcia, instrukcje jak to zrobić krok po kroku
Szybkie fryzury na krótkie włosy w różnych wariantach wykonania

Właściciele owalnej twarzy są najbardziej szczęśliwi ze wszystkich - nadają się do prawie wszystkich fryzur, z wyjątkiem tych, które jeszcze bardziej wydłużają twarz, są to irokez, podniesiona grzywka i inne stylizacje na stojąco.

Pulchne dziewczyny i kobiety powinny wizualnie wydłużyć twarze. Cięcie krótsze niż środek szyi nie jest zalecane.

Najbardziej odpowiedni dla okrągłej twarzy:

 • plac;
 • asymetryczna stylizacja;
 • wydłużone grzywki i whisky;
 • grube grzywki z korony wizualnie wydłużają twarz.

Konieczne jest unikanie fryzur wzdłuż linii brody i ogolonych skroni. Ta ostatnia opcja sprawia, że ​​okrągłe policzki wyglądają na pełniejsze.

W przypadku kobiet o kwadratowej twarzy należy unikać symetrycznych fryzur.

Odpowiednie dla nich:

 • różne rodzaje asymetrii;
 • ukośne grzywki;
 • okrągły bob do połowy szyi;
 • drabina.

Trójkątny typ twarzy musi rozszerzyć swoją dolną część. Fryzury typu kapelusz są dla nich przeciwwskazane, gdy większość włosów gromadzi się na koronie. Wręcz przeciwnie, konieczne jest zaokrąglenie końcówek na poziomie brody.

Jakie fryzury na krótkie włosy są odpowiednie dla kobiet noszących okulary

Ci, którzy noszą okulary, powinni wiedzieć, że robiąc krótką fryzurę, cała uwaga innych będzie teraz skupiona tylko na nich. Dlatego nie powinieneś robić symetrycznych fryzur, zwłaszcza tych, które wykluczają grzywkę. Grzywka powinna być zawsze, jeśli jest gruba i zaczyna się od czubka głowy - tym lepiej. Jeśli go tam nie ma, możesz zrobić kwadrat, ale tylko z wydłużonym hukiem pomoże to uniknąć wizerunku bibliotekarza.

Szybkie fryzury na krótkie włosy na każdy dzień. Zdjęcia, instrukcje jak to zrobić krok po kroku

Do okularów nadają się wszelkiego rodzaju ekscentryczne fryzury i obszerne stylizacje. Na przykład możesz zrobić kaskadę, ale bez pasm wystających z czubka głowy. W przypadku okularów odpowiednie są fryzury retro ze wstążką na głowie, ale nie rzadka bułka, aby nie wyglądać jak nauczyciel matematyki.

Wybierając krótką fryzurę, zastanów się, jaki kształt okularów i oprawek powinna pasować. Im większe okulary, tym bardziej obszerne powinny być włosy.

Zasady doboru fryzur dla krótkich włosów w zależności od wieku

Szybkie fryzury na krótkie włosy należy wykonywać zgodnie z wiekiem. Prawie wszystkie fryzury są odpowiednie dla młodych dziewcząt. Dla kobiet w średnim wieku bardziej odpowiednie są krótkie fryzury, ponieważ odmładzają wygląd.

Najpopularniejszą opcją jest kaskada. Luźne, krótkie pasma dodadzą objętości, zwłaszcza jeśli masz rzadkie włosy. Fryzura garcon jest odpowiednia dla kobiet o owalnej twarzy.Taka fryzura podkreśla pewność siebie i odwagę, bo nie każda kobieta odważy się na chłopięcą fryzurę.

Kaskadę dla kobiet w średnim wieku można połączyć z kwadratem. Jeśli wybór leży w kierunku pixie, powinieneś zostawić wydłużone, młodzieńcze grzywki. Preferowane powinny być fryzury warstwowe, zwłaszcza jeśli z wiekiem włosy stają się cieńsze.

Starsze kobiety w wieku od 50 do 70 lat nadają się również do krótkich fryzur, ale w tym przypadku asymetryczne, ekscentryczne fryzury, podobnie jak młode dziewczyny, będą wyglądać śmiesznie. W tym wieku należy bezwzględnie trzymać się np. Garonu czy kwadratu. Końcówki zawinięte do wewnątrz na poziomie podbródka ukryją nadmierne zmarszczki.

Szybkie fryzury na krótkie włosy na każdy dzień. Zdjęcia, instrukcje jak to zrobić krok po kroku

Ta sama funkcja z grzywką, która ukrywa zmarszczki na czole. Jeśli czoło jest wystarczająco gładkie, możesz pozwolić sobie na równe lub ukośne rozstanie. Odpowiednia jest również obszerna kaskada lub drabina, ale długość włosów nie powinna znajdować się poniżej nasady szyi na ramionach.

Krótkie fryzury na cienkie, grube, kręcone włosy

Kolejnym czynnikiem przy wyborze odpowiedniej fryzury jest stan włosów i obecność loków. W tym drugim przypadku należy pamiętać, że strzyżenie wykonuje się głównie na mokrych włosach, a po odgarnięciu kręcone włosy stają się dłuższe niż w końcu będą. Tabela zawiera ogólne wskazówki dla właścicieli cienkich, grubych i kręconych włosów.

Chudy
 • pixie z gołymi plecami lub irokezem;
 • Pixie sąsiednie;
 • sesson do połowy szyi (jeśli szyja jest długa);
 • kwadrat z długimi grzywkami;
 • czapka z rzadkimi końcami.
Gruby
 • kwadrat z wydłużonymi grzywkami;
 • bob do połowy szyi;
 • asymetryczny bob;
 • zorza polarna do ramion;
 • kapelusz z odkrytym karkiem.
Kręcony
 • retro z rozstaniem pod brodą;
 • fale w stylu lat 30 .;
 • kręcony irokez;
 • nieostrożna mokra stylizacja;
 • Loki Hollywood.

Stylizacja fryzur dla różnych fryzur na krótkie włosy

Szybkie fryzury na krótkie włosy można tworzyć w różnych wariantach. Mogą być gładkie, drabinkowe, symetryczne lub niezbyt duże, wszystkie są w stanie aktualizować obraz. Niektóre z nich można zrobić w domu, ale większość wymaga od stylisty dokładnego określenia, co można zrobić z konkretnymi włosami.

Francuska fryzura

Możliwości francuskiej fryzury dla krótkich i średnich włosów może być wiele, ale klasyczna wersja oznacza obszerną stylizację z tyłu głowy i czoła, kolejnym ważnym elementem jest długi huk, który zaczyna się od korony i jest zaczesany na bok lub opadający na oczy.

Szybkie fryzury na krótkie włosy na każdy dzień. Zdjęcia, instrukcje jak to zrobić krok po kroku

Aby stylizować klasyczną wersję, wystarczy użyć suszarki do włosów i szczotki, aby ustawić włosy. Głównym warunkiem optymalnej stylizacji są grube włosy. Wystarczy je po prostu rozczesać iw razie potrzeby posypać środkiem antystatycznym. Wydłużone grzywki są czesane w boczne rozstanie.

Czapka bez daszka

Szybkie fryzury na krótkie włosy nie są kompletne bez tradycyjnej fryzury na czapkę. Są też wydłużone fryzury, ale jego główna część, zakrywająca czoło i koronę, zawsze wygląda jak obszerny nakrycie głowy. Grzywka zaczyna się od korony, po bokach i do środka tyłu głowy, włosy są dopasowane do tej samej długości.

Dbanie o „kapelusz” nie jest trudne. Nie pozwala na stylizację na mokro, dlatego należy zachować symetrię i gładką powierzchnię. Wydłużone grzywki są czesane na bocznym rozstaniu, lekko skręcone do wewnątrz lub odizolowane od korony.

Na nogawce „czapeczka” z wydłużonym włosem z tyłu głowy układana jest identycznie jak w wersji klasycznej, długie pasma pozostają równe.

Wróżka

Pixie występuje w wielu opcjach: można ją układać na sztywno, pozostawiając grzywkę w bocznym rozstaniu lub za pomocą żelazka lub lokówki. W przypadku dłuższych włosów, które pokrywają uszy i sięgają do połowy szyi, dopuszczalne jest tworzenie gładkich fal. Włosy dowolnej długości dla pixie można zlizać do tyłu pianką lub żelem - daje to efekt sztywności.

Szybkie fryzury na krótkie włosy na każdy dzień. Zdjęcia, instrukcje jak to zrobić krok po kroku

Możesz także podkreślić warstwowanie, jeśli pozwala na to długość włosów, w tym celu niektóre loki farbujemy na inny odcień lub zwilżamy włosy żelem, oddzielając pasma.

Kaskada

Kaskada jest dostosowana do długości włosów, które zakrywają część szyi, ale nie sięgają do ramion. Na modelach zawsze znajdują się grzywki o różnej długości, z tyłu znajdują się pasma, obszywane według typu „drabinki”, o praktycznie tej samej długości z lekkim, płynnym przejściem. Po bokach włosy zakrywają uszy, dotykając kości policzkowych.

Istnieją ścisłe opcje stylizacji z pasmami przylegającymi do czaszki, a stylizacja jest podarta, gdy pasma wystają w różnych kierunkach. Jeśli grzywka jest długa, umieszcza się ją w przedziale na boku; jeśli są krótkie, mogą całkowicie zakryć czoło. Istnieje wiele opcji stylizacji kaskady, najważniejsze jest podkreślenie warstw.

Plac

W przypadku krótkich włosów klasyczną opcją jest kwadrat. Fryzura powstaje wystarczająco szybko i zachowuje idealną symetrię. Włosy przycięte w jednej linii poniżej płatka ucha, ale powyżej ramion, do połowy zakrywające szyję. Grzywka jest również przycinana linijką i zaczyna się od linii włosów.

Nowoczesne opcje mogą pozwolić na wydłużony huk o dowolnej wielkości, tak zwany kwadrat na nodze, ale jednocześnie włosy z tyłu głowy są zawsze krótsze niż włosy na skroniach, płynnie przesuwając się po całej długości.

Tę fryzurę można pozostawić symetrycznie równą, skręconą do wewnątrz lub na zewnątrz. Grzywkę można zaczesać do tyłu, zabezpieczając spinką do włosów lub część skroniową, a czubek głowy można zawiązać w mały ogon, pozostawiając swobodną część potyliczną.

Szybkie fryzury na krótkie włosy na każdy dzień. Zdjęcia, instrukcje jak to zrobić krok po kroku

Wieczorowa wersja kwadratu umożliwia stylizację w formie mokrego loka lub tworzenie dużych loków żelazkiem.

Bob i Bob-Bob

Istnieją opcje krótkich bobów i bobów, a także wydłużone, ale nadal dla krótkich włosów.

 • Elegancka opcja do stylizacji bob-boba z krótkimi grzywkami: załóż końce przy skroniach na kościach policzkowych i połóż grzywkę na boku w jednej linii, łącząc się z pozostałymi pasmami. Bob nie musi być ułożony symetrycznie i równo: nieostrożny włos i pasma grzywki dotykające twarzy ułatwiają strzyżenie. Bob i bob-bob można czesać do przodu od czubka głowy, grzywką, jednocześnie ściskając w bok.
 • Romantyczny styl boba, gdy wydłużona grzywka jest schowana za uszami, pozostawiając niegrzeczne kosmyki na kościach policzkowych. W takim przypadku nie używa się żadnych produktów do stylizacji włosów.

Najważniejsze jest to, że obie fryzury zachowują zaokrągloną objętość z tyłu głowy.

Włoski

Ta fryzura jest wykonana jak kaskada, ale ma własne opcje długości. Charakterystyczne cechy „Italiana” - obszerny tył głowy, przechodzący po drabinie w pasma opadające na szyję lub ramiona, zamknięte uszy, grzywka dowolnej długości i gęstości. Na krótkich włosach fryzurę układa się równomiernie lub swobodnie, w zależności od pożądanej objętości ze względu na owal twarzy.

Szybkie fryzury na krótkie włosy na każdy dzień. Zdjęcia, instrukcje jak to zrobić krok po kroku

Jeśli twarz jest wystarczająco wąska, wówczas „włoska” może być obszerna, jeśli jest kwadratowa i wystarczająco szeroka, wtedy lepiej jest, jeśli pasuje do głowy i pozostawia wydłużone skronie, które korygują owal twarzy. Strzyżenie może pozostać gładkie lub puszyste w różnych kierunkach, w tym przypadku symetria nie jest ważna.

Garson

Garson, co po francusku oznacza „chłopiec”, jest dokładnie męską wersją stylizacji krótkich włosów. Wersja klasyczna zakłada pasma 5-7 cm od nasady o tej samej długości, przylegające do głowy. Jeśli włosy są bardzo krótkie, w tym grzywka, nie wymagają stylizacji, wystarczy czesać włosy grzebieniem.

Długie grzywki można zabezpieczyć z powrotem lakierem do włosów, spadnie falą na czubku głowy. Jeśli włosy są tej samej długości z grzywką sięgającą brwi, można je gładko rozczesać na obwodzie, tworząc „kapelusz”. Mohawk jest układany w luźne pasma, układany pionowo, chowany w łuk lub czesany do przodu w postaci wydłużonych, ukośnych grzywek.

Garson może być gładki i symetryczny lub leżeć w oddzielnych, rozproszonych pasmach, przypominając krótką kaskadę.

Gavroche

Gavroche to w rzeczywistości „Kapelusz” z wydłużonymi włosami z tyłu głowy.Obejmuje również głowę obszernie ze wszystkich stron, w tym z grubej grzywki, jednak włosy na szyi można rzadko przycinać, nie nadając dużej objętości, tylko lekko je zakrywając. Opcje stylizacji to surowe, symetryczne i nieostrożne, stojące pasma, ukośne grzywki i wydłużone zauszniki.

Szybkie fryzury na krótkie włosy na każdy dzień. Zdjęcia, instrukcje jak to zrobić krok po kroku

Na rzadkich włosach fryzura wygląda inaczej. Krótkie pasma zakrywają główną część głowy, a jeszcze rzadsze upierzenie zakrywa szyję. W przypadku wąskiego czoła wykonuje się bardzo krótki huk, w przypadku wysokiego czoła grzywkę można przeczesać w bok, podczas gdy jej najdłuższa krawędź dotyka policzka.

Zorza polarna

Ta fryzura jest uważana za protoplastę „Kaskady”, a wszystko dlatego, że ma również wielowarstwową podstawę. Główną cechą „Autorów” jest to, że krótkie pasma korony, zaczynając od 5 cm, wydłużają się dość ostro z każdą dolną warstwą.

W rezultacie fryzurę można „utrwalić” lub dopasować, jeśli włosy są wystarczająco łatwe do ułożenia. Istnieje również możliwość skręcenia końców każdego rzędu, tworząc efekt fali na gładkiej podstawie.

W latach 80-tych XX wieku „zorza polarna” była czesana, tworząc stojącą aureolę wokół głowy, teraz ten typ stylizacji nie ma znaczenia, a to, co zostało wykręcone na zewnątrz, jest teraz schowane do wewnątrz.

Debiut

Debiut, w zależności od długości włosów, można zwinąć lokówką do wewnątrz, pozostawiając grzywkę swobodną, ​​wykręconą na zewnątrz lub pozostawioną, aby swobodnie zakryć głowę. Jeśli masz rzadkie włosy, nie należy ich czesać, lepiej rozczesać je delikatnie bez używania produktów do stylizacji. Objętość wygląda dobrze tylko na grubych włosach.

Ciekawa opcja stylizacji: skręć końce włosów w kierunku twarzy, a grzywka w przeciwnym kierunku, tworzy to efekt asymetrii, odpowiedni dla kwadratowej twarzy. Można smarować żelem nadmiernie grube i niesforne włosy, których objętość na głowie stanie się umiarkowana.

Kaprys

Kolejna wielowarstwowa fryzura, którą można wykonać za pomocą kwadratu, ale nie za pomocą długości bobu. Dla młodych dziewcząt odpowiednia jest stylizacja „kaprys”, w której końcówki latają w różnych kierunkach, nawet na grzywce. Kobietom w średnim wieku lepiej jest układać fryzury „do wewnątrz”.

Głównym warunkiem „kaprysu” jest zaniedbanie. W tym przypadku nie jest potrzebna doskonała symetria. Włosy mogą dowolnie zakrywać głowę lub układać je w osobne pasma. Grzywka może znajdować się w dowolnej pozycji i odgrywać rolę korygującą w przypadku okrągłych i kwadratowych twarzy.

Rapsodia

Rhapsody idealnie nadaje się do dodawania objętości krótkim włosom sięgającym do ramion. Fryzura nie będzie pasować do krótszych włosów. Chodzi o to, aby tworzyć pasma o równej długości, w tym grzywkę, jednak długość powinna być taka, jak pozwalają na to włosy. Frezowane pasma układane są warstwami.

Szybkie fryzury na krótkie włosy na każdy dzień. Zdjęcia, instrukcje jak to zrobić krok po kroku

Właściciel rzadkich włosów może lekko podkręcić końce, co stworzy wrażenie objętości.

Sesson

Unikalna w wyglądzie fryzura charakteryzuje się doskonale przyciętym owalem, który przechodzi od tyłu głowy do grzywki. Aby zachować charakterystyczne cechy fryzury, należy ją zachować symetrycznie. Końcówki mogą zwisać dowolnie lub mogą być skręcone żelazkiem do wewnątrz. Ta fryzura wymaga rygoru i rzadko pozwala na układanie pasm jeden na drugim.

Błyszczącą gładkość można zachować żelem do włosów, który nakłada się tylko na zewnętrzną niewielką warstwę włosów i delikatnie rozczesuje grzebieniem. Warstwy wewnętrzne muszą pozostać obszerne.

Strona

Fryzury takie jak „Hat”, „Sesson” i „Page” mają wspólną podstawę. Wszystkie mają gładką powierzchnię, masywne grzywki i objętość na całym obwodzie fryzury. W zależności od długości pasm, fryzura może być „podniesiona” do góry i mieć krótko przycięty tył głowy lub „opuszczona” w dół i sięgać do połowy szyi, płynnie przechodząc w grzywkę równie długą na całym czole.

Ułóż fryzurę typu „Page” nie jest trudna, wystarczy użyć środków antystatycznych, aby utrzymać ją w odpowiednim stanie i zawsze mieć przy sobie gruby grzebień.Jeśli wynik się nie powiedzie, bardzo trudno jest skorygować fryzurę na łagodnych włosach, dlatego przed podjęciem decyzji o kardynalnej zmianie wizerunku należy dokładnie przestudiować tę kwestię.

Film o technice wykonywania stopniowanej krótkiej fryzury

Mistrzowska klasa wykonywania stopniowanej wielowarstwowej fryzury:

Oceń artykuł
Moda, styl, makijaż, manicure, pielęgnacja ciała i twarzy, kosmetyki
Dodaj komentarz

Makijaż

Manicure

Fryzury